Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowca bmw wyprzedził na przejściu radiowóz. Pasażer miał w nogawce marihuanę

Puławscy policjanci zatrzymali do kontroli bmw, którego kierowca popełnił szereg wykroczeń drogowych. 20-latek wyprzedził m.in. nieoznakowany radiowóz na przejściu dla pieszych. Jeden z pasażerów pojazdu miał zaś przy sobie marihuanę.

W minionym tygodniu policjanci z Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego puławskiej komendy wracający z konwoju z Zakładu Karnego zwrócili uwagę na samochód marki BMW, którego kierowca popełniał szereg wykroczeń w ruchu drogowym.

– W Bochotnicy, na przejściu dla pieszych, kierujący tym pojazdem wyprzedził radiowóz. Mundurowi zatrzymali samochód do kontroli. Kierowca został ukarany mandatem i punktami karnymi, zatrzymano mu także dowód rejestracyjny bowiem okazało się, że samochód nie ma aktualnych badań technicznych – informuje mł.asp. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej Policji.

Co więcej podczas czynności wykonywanych z kierowcą, mundurowi zauważyli, że jeden z pasażerów auta jest poddenerwowany. W samochodzie zaś czuć było charakterystyczną woń.

– Podejrzenia policjantów okazały się słuszne. Pasażer, 20-latek z gminy Kazimierz Dolny, ukrył w nogawce spodni zawiniątko z suszem marihuany. Poza tym ujawniono przy nim lufki szklane oraz drugi pakiecik z suszem. Podczas przeszukania zajmowanego przez niego mieszkania znaleziono kolejny susz roślinny. Badania wykazały, że była to marihuana – dodaje mł.asp. Ewa Rejn-Kozak.

Jak się okazało zatrzymany mężczyzna w ostatnim czasie udzielał środków odurzających innym osobom.

– Młody mieszkaniec gminy Kazimierz Dolny został objęty dozorem policyjnym. Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii za posiadanie oraz udzielanie środków odurzających grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia mł.asp. Ewa Rejn-Kozak.

2017-08-21 17:37:30
(fot. Policja Puławy)

22 komentarze

  1. No tak… miałem dzisiaj taką sytuacje, trochę nie związaną z tematem. Otóż, byłem w pracy. Po pracy wróciłem do domu i zrobiłem sobie kawę. Mówię wam, dziwnie smakowała. Wczoraj była dobra, dzisiaj nie.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo