Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kiermasz Świąteczny w Kocku: Były ręcznie wykonane ozdoby oraz występy artystyczne (zdjęcia)

Doskonała atmosfera, wśród której można było już poczuć magię świąt, panowała na Jarmarku Świątecznym w Kocku. Do tego dochodzi szereg rzemieślników i rękodzielników ze stworzonymi przez siebie produktami, oraz występy dla publiczności.

W niedzielę 19 grudnia, w hali widowiskowo – sportowej w Kocku, odbył się Kiermasz Świąteczny. Na licznych stoiskach, mieszkańcy mogli wybierać wśród wielu ręcznie wykonanych ozdób świątecznych, były też m.in. ręcznie wykonywane kartki bożonarodzeniowe, pierniczki, makramy, bransoletki z kamieni naturalnych, obrazy, czy też niezwykle popularne przed laty, stworzone ze słomy ozdoby choinkowe, które ponownie cieszą się sporym zainteresowaniem.

Każdy mógł porozmawiać z twórcami, rzemieślnikami i rękodzielnikami, dowiedzieć się tajników powstawania poszczególnych produktów, a nawet spróbować swoich sił w ich tworzeniu. Można było wykonać świecę sojową w swoim ulubionym zapachu czy też słomiane ozdoby na choinkę. Oczywiście nie brakowało też oryginalnych i niepowtarzalnych prezentów na Święta dla najbliższych.

Organizatorzy zadbali również o oprawę artystyczną. Były występy Zespołu Artystycznego Nadzieja z Kocka, zaprezentowali się także uczniowie Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie.

(fot. Tadeusz Kierych)

2 komentarze

  1. Wszystko ładnie wszystko pięknie, ale kto doszoruje porysowany parkiet sali gimnastycznej?? Jak dzieci zapomną obuwia sportowego to w innych nie mogą bo parkiet zniszczą, ale kozaki na obcasie, szpilki i inne trapery to mogą łazić i niszczyć parkiet.

  2. Co wolno wojewodzie…

Z kraju