Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kiermasz Ciast cieszył się dużym zainteresowaniem studentów. Akcja ma szczytny cel (zdjęcia)

W ramach akcji „Świąteczny Miś”, zorganizowanej na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, odbył się dziś kiermasz ciast. Jeszcze w tym roku zaplanowano kiermasz bombek a w styczniu turniej piłki nożnej.

W środę, na terenie Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie odbył się Kiermasz Ciast. Wydarzenie zostało zorganizowane przez lubelski oddział międzynarodowego stowarzyszenia FMSA-Poland. Akcja miała wymiar charytatywny.

Kiermasz poświęcono bowiem dzieciom, które ze względu na swój stan zdrowia, muszą pozostać na okres w Świąt Bożego Narodzenia w szpitalnych łóżkach. W tym roku zbierane są fundusze na Oddział Rehabilitacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

– Kiermasz ciast jest częścią akcji „Świąteczny Miś”. Dokładnie pierwszym z jej trzech etapów. W drugim odbędzie się licytacja bombek. Profesorowie naszej uczelni ozdobią je według swojego uznania, a później bombki te będzie można zakupić na aukcji. Na koniec zaplanowaliśmy turniej piłki nożnej – wyjaśnia nam Julia Malczewska, Koordynatorka Lokalna Projektu do spraw Świątecznego Misia.

Kiermasz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem studentów. W ciągu pierwszej godziny sprzedało się już ok. 25 proc. przygotowanych ciast. A te pochodziły z ok. 20 lubelskich cukierni, restauracji i punktów gastronomicznych, które to przekazały je na ten szczytny cel. Do akcji włączyli się też sami żacy.

Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla oddziału Rehabilitacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

2 komentarze

  1. Cichobiorek cichodajek

    Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla oddziału Rehabilitacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.
    Na ten szczytny cel można by sprzedać za dwa czołgi Abrams, ale kto toto kupi, jak już trochę używane na Ukrainie…

  2. Niezła ruda???

Dodaj komentarz

Z kraju