690 680 960

Jest propozycja Ministerstwa Infrastruktury dla egzaminatorów. Będą podwyżki?

Ministerstwo Infrastruktury przedstawiło propozycję zmian przepisów regulujących zasady wynagradzania egzaminatorów za przeprowadzenie egzaminu państwowego na prawo jazdy. Nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków wynagradzania egzaminatorów przeprowadzających egzaminy kandydatów na kierowców i kierowców ma na celu stworzenie nowego modelu wynagradzania i w konsekwencji 20 proc. podwyżkę dolnej i górnej granicy wynagrodzenia zasadniczego oraz 10 proc. podwyżki dolnej i górnej granicy dodatku zadaniowego.

– Podczas dzisiejszego spotkania z przedstawicielami egzaminatorów i dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego przedstawiliśmy propozycję zmian w systemie wynagradzania egzaminatorów. Zależy nam na tym, aby egzaminatorzy byli lepiej niż obecnie wynagradzani, stąd nowy model zakładający podniesienie zarówno wynagrodzenia podstawowego, jak i dodatku zadaniowego – powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Nowy model zakłada, że wynagrodzenie nie będzie określone kwotowo, lecz będzie wynikało z iloczynu kwoty bazowej, wynoszącej 3 tys. zł i mnożnika kwoty bazowej.

Zgodnie z zaproponowanymi zasadami, miesięczne wynagrodzenie zasadnicze po zmianach w przypadku egzaminatora, który przeprowadza egzaminy w zakresie 4 kategorii prawa jazdy, wynosiłoby od 4,8 tys. zł do 6 tys. zł. Obecnie widełki wynagrodzenia w takim przypadku przewidują od 4 tys. do 5 tys. zł.

Ponadto propozycja MI zakłada, że dodatek zadaniowy wzrośnie o 10 proc. Zakres dodatku dla egzaminatora, który przeprowadza egzaminy na prawo jazdy w zakresie 4 kategorii prawa jazdy, będzie wynosił od 2,76 tys. zł do 3,3 tys. zł. Obecnie widełki w takim przypadku to od 2,5 tys. zł do 3 tys. zł.

Nowy model wynagradzania egzaminatorów zakłada ponadto utrzymanie dodatku stażowego – maksymalnie 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego, pozostawienie dodatku za kategorię „E” i dodatku funkcyjnego na dotychczasowym poziomie.

(fot. MI/źródło MI)

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas