Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Dzik zaatakował psa w Lublinie. Konieczna była operacja zwierzęcia

Wczoraj wieczorem przy jednej z ulic Lublina pies został zaatakowany przez dzika. O zdarzeniu poinformowała nas właścicielka czworonoga, który po zdarzeniu trafił na stół operacyjny do lecznicy weterynaryjnej.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 19.00 pomiędzy al. Solidarności a ul. Wądolną w Lublinie. Jak wynika z relacji naszej Czytelniczki, dzik zaatakował tam jej psa.

– Dzisiaj około godziny 19.00 dzik zaatakował i pogryzł naszego psa. Stało się to tuż przy ścieżce rowerowej. Pies wszedł kilka metrów w trawę i wypadł z piskiem gryziony przez bestie. Widok jak z horroru. W mieście przy ścieżce rowerowej! Nie do pomyślenia, że dziki atakują w mieście! Są bardzo blisko domów – relacjonuje Czytelniczka.

Pogryziona suka, berneński pies pasterski, trafiła od razu do lecznicy weterynaryjnej, gdzie konieczna była operacja rannego zwierzęcia. Jak relacjonuje Czytelniczka, gdyby to był jakiś mniejszy pies, nic by z niego nie zostało. Jednocześnie apeluje do osób przemieszczających się we wspomnianym rejonie o czujność, gdyż do podobnego ataku może dojść na innego psa lub człowieka.

Dlaczego dziki atakują psy?

Dziki mogą atakować psy z różnych powodów, zwykle w przypadku, gdy czują się zagrożone lub bronią swojego terytorium lub potomstwa. Oto kilka potencjalnych przyczyn:

Obrona terytorium: Dziki są terytorialnymi zwierzętami i mogą bronić swojego obszaru przed intruzami. Jeśli pies przypadkowo wchodzi na terytorium dzika, ten może poczuć się zagrożony i zaatakować w celu ochrony swojego terenu.

Obrona potomstwa: Dziki, szczególnie samice ze swoimi młodymi, są bardzo ochronne. Jeśli pies zbliży się do dzikiego prosięcia lub je zagrozi, dzik może bronić swojego potomstwa, atakując psa.

Strach i stres: Dzikie zwierzęta, w tym dziki, często reagują agresją w sytuacjach stresowych lub gdy są przerażone. Jeśli dzik czuje się zagrożony lub przytłoczony przez obecność psa, może zaatakować w samoobronie.

Nieodpowiednie zachowanie psa: Niektóre psy mogą prowokować dziki swoim zachowaniem. Na przykład, jeśli pies ucieka za dzikiem i szczeka na niego, dzik może zareagować agresją, aby odstraszyć psa.

Ważne jest, aby pamiętać, że dzikie ataki na psy są rzadkie i występują głównie w przypadkach, gdy dzik czuje się zagrażony. W celu uniknięcia takich sytuacji, ważne jest zachowanie odpowiednich środków ostrożności, takich jak trzymanie psa na smyczy w rejonach, gdzie można spotkać dziki, i unikanie zbliżania się do dzikiego potomstwa lub terytorium dzików. W przypadku spotkania dzika, zaleca się zachowanie spokoju i powolne oddalanie się, unikając gwałtownych ruchów, które mogą prowokować agresję dzika.

(fot. pixabay.com\ilustracyjne)

44 komentarze

  1. …to miasto wdarło się w tereny dzikich zwierząt:(

Z kraju

Sport