Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Drożej za obcowanie z przyrodą. Podrożały bilety do Poleskiego Parku Narodowego, płatna jest też ścieżka „Czahary”

Nieco więcej trzeba zapłacić za wstęp na ścieżki przyrodnicze w Poleskim Parku Narodowym. Opłaty pobierane są także za wejście na bezpłatną do tej pory ścieżkę Czahary.

Wraz z początkiem marca wprowadzone zostały zmiany w cenniku Poleskiego Parku Narodowego. Nieco więcej turyści muszą zapłacić za wstęp na ścieżki przyrodnicze: Dąb Dominik, Obóz Powstańczy, Perehod i Spławy. Do tej pory bilet kosztował 6 zł, teraz złotówkę więcej. Koszt biletu ulgowego to 3,50 zł.

Opłaty pobierane są także za wejście na bezpłatną do tej pory ścieżkę Czahary. Rozpoczyna się ona w miejscowości Zastawie i prowadzi przez tereny Bagna Bubnów. Na trasie znajdują się też wieże i platformy widokowe. Jak wskazują pracownicy Parku, do tej pory korzystanie z obiektu było darmowe, gdyż jego budowa została dofinansowana ze środków unijnych i zgodnie z przepisami, przez 5 lat nie można było pobierać opłat.

Bilet jednodniowy na wszystkie ścieżki przyrodnicze to teraz koszt 16 zł, ulgowy 8 zł, a bilet trzydniowy odpowiednio 21 i 10,50 zł. Bilet jednorazowy do Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego w Starym Załuczu kosztuje 7 zł a ulgowy 3,50 zł. Opłata za rozbicie namiotu oraz ustawienie przyczepy kempingowej lub kampera oraz zaparkowanie samochodu na polach wypoczynkowych Babsk i Pieszowola wynosi 10 zł a na polu biwakowym w Łowiszowie, gdzie jest możliwość korzystania z zaplecza socjalno-sanitarnego 20 zł.

W dalszym ciągu bezpłatne wejście do Poleskiego Parku Narodowego przysługuje dzieciom w wieku do 7 lat, osobom udającym się do miejsc kultu religijnego, mieszkańcom gmin położonych w granicach Parku i gmin graniczących z Parkiem czyli Urszulin, Sosnowica, Stary Brus, Hańsk, Wierzbica, Ludwin oraz Sawin, a także członkom rodzin wielodzietnych posiadających ważną Kartę Dużej Rodziny.

Należy też pamiętać, że bilety wstępu obowiązują tylko na wskazane ścieżki przyrodnicze i do muzeum. Za darmo można spacerować po ścieżce edukacyjnej Żółwik, korzystać z rowerowej ścieżki przyrodniczej Mietiułka, licznych szlaków turystycznych, zarówno pieszych, rowerowych jak też konnych a także trasach do obserwacji ptaków.

40 komentarzy

  1. Wszystko drożeje macie rządy tfuska Polska w ruinie.

  2. Chyba kogoś poniosło z tymi opłatami. Pojdę do takiego lasu gdzie nie muszę płacić za wstęp.

    • No pewnie, mamy tam przepiękne lasy parczewskie np. tuż obok w Pieszowoli i Starym Brusie sosnowe, Sosnowica i na Białkę. Z Białki w stronę Parczewa przez las ścieżka asfaltowa to prawdziwy sztos.

  3. Nie przesadzajcie, opłaty są potrzebne na utrzymanie fantastycznych ścieżek przez bagna. Ktoś musi tego pilnować. Są, jak piszecie miejsca mniej atrakcyjne, jak właśnie lasy parczewskie, za darmo. Wybór jest. A jak mamy mieszać politykę, to są to także zwykle efekty podnoszenia pensji.

  4. Wszystkim niepełnosprytnym, dla których ceny biletów są drogie, uświadamiam. Infrastruktura ścieżek kosztuje, jak nie pasuje to wypad. Śmieszne pieniądze ale ktoś musi marudzić. Ci co marudzą pewnie wchodzili na krzywy ryj a teraz kwiczą.
    Wszak to cena piwa itp, itd

  5. Zrobiłbym jeszcze drożej, żeby odsiać śmiecących chamów i prostaków

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112