Na drogach regionu bezpieczniej. Mniej wypadków i ofiar śmiertelnych

Policjanci ruchu drogowego podsumowali pierwsze półrocze 2017 roku. W stosunku do tego samego okresu 2016 r. statystyki wypadków wyglądają znacznie lepiej. Doszło do mniejszej ilości wypadków, zginęło także mniej osób.

Z roku na rok stan bezpieczeństwa na drogach województwa lubelskiego poprawia się. Pierwsze półrocze tego roku w porównaniu z pierwszymi sześcioma miesiącami 2016 roku wygląda na Lubelszczyźnie lepiej.

– W ciągu sześciu miesięcy roku 2016 roku doszło na Lubelszczyźnie do 554 wypadków, teraz odnotowaliśmy ich 499. W tym samym okresie odnotowaliśmy spadek ofiar śmiertelnych, w tym roku zginęły 64 osoby podczas gdy w rok wcześniej poniosło śmierć 77 osób. Nastąpił także spadek rannych z 661 do 589 – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek z KWP Lublin.

Podczas pracy w omawianym okresie na drodze policjanci ujawnili ponad 114 tys. wykroczeń drogowych, przeprowadzili także ponad 366 tys. badań kierujących na zawartość alkoholu.

– Na bezpieczeństwo w ruchu drogowym wpływają różne czynniki. Są nimi kierowcy, ich zachowanie i poszanowanie prawa oraz innych użytkowników dróg, samochody, które są coraz nowsze i coraz bardziej bezpieczne, drogi, które buduje się w naszym kraju. Nie można jednak zapomnieć o działalności policyjnych patroli w zakresie efektywnego nadzoru nad ruchem drogowym oraz szeregu akcji prowadzonych przez mundurowych na rzecz poprawy bezpieczeństwa – wyjaśnia nadkom. Renata Laszczka-Rusek.

2017-07-15 15:14:50
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. Los Vatos Locos

  mniej studentów to i bezpieczniej

 2. Jakoś mniejsza ilość fotoradarów nie zaszkodziła poprawie statystyk wypadkowości. Dołóżmy kolejne 600, to statystyki poszybują pod sufit, bo wrodzona przekora Polaka, a także niechęć do wszelkiego rodzaju nakazów, zakazów, ograniczeń da o sobie znowu znać w postaci ograniczenia prędkości tylko przed fotoradarem. Potem by nadrobić zmarnowany czas podróż odbędzie się ze znacznie zwiększoną prędkością.

 3. BOR nie przyjezdza do Lublina to i wypadkow nie ma

 4. Myślę że to „wina” prezydenta Żuka… Nowe drogi, nowe nawierzchnie. Wypadków mniej, ofiar śmiertelnych mniej. Pogrzebów też mniej… Dochody kościoła mniejsze… Nie dobrze…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7416zł -0.75%
  • GBP 5.0897zł -0.21%
  • EUR 4.5342zł -0.29%
  • CHF 4.213zł -0.38%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL