Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Droga jeszcze nie została otwarta, doszło na niej do wypadku. Na szczęście to ćwiczenia służb (zdjęcia)

Po czołowym zderzeniu autobusu z samochodem osobowym wiele osób doznaje ciężkich obrażeń ciała. Do tego dochodzi pożar i pościg za osobami, które nieleganie przekroczyły granicę. To wszystko miało miejsce podczas ćwiczeń na budowanej obwodnicy.

W środę na budowanej obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego miało miejsce zderzenie autobusu z samochodem osobowym. W wypadku zostało poszkodowanych wiele osób. Konieczne było zaangażowanie w akcję ratunkową znacznych sił służb ratunkowych.

Jakby tego było mało, w pobliżu w płomieniach stanęło auto. Strażacy musieli więc rozpocząć akcję gaśniczą. To jednak nie był koniec zdarzeń na tej trasie. Funkcjonariusze Straży Granicznej prowadzili bowiem pościg za niebezpiecznymi przestępcami.

Na szczęście były to jedynie ćwiczenia służb ratunkowych, w które zaangażowane zostały również Powiatowy i Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego, Psychologowie z Ośrodka Interwencji Kryzysowej oraz służby drogowe. Z kolei w rolę poszkodowanych wcielili się Strzelcy Jednostki Strzeleckiej 2019 w Tomaszowie Lubelskim.

Celem ćwiczeń było doskonalenie czynności ratowniczych w zdarzeniach o charakterze masowym. Jednocześnie służby mogły zapoznać się z przyszłą trasą, którą niebawem będzie się odbywał ruch tranzytowy.

(fot. PSP Tomaszów Lubelski, UM Tomaszów Lubelski)

3 komentarze

  1. Łał jaka charakteryzacja. Spoko ćwiczenia

  2. Ja się pytam gdzie są maseczki zasłaniające usta i nos? Brak dystansu pomiędzy osobami i przebywające w zamkniętych pomieszczeniach: autobus , karetki, namiot. Wariant Delta ma idealne miejsce do przemieszczania się. Chyba, że wszyscy przed akcją zostali sprawdzeni na obecność wirusa o zaszczepionych nie wspominam, bo oni, nieświadomi, najwięcej tego przenoszą.

  3. Robienie z siebie ofiar. to im wychodzi. dobrze, ze brzozy obok nie rosły…

Z kraju