Co pójdzie do Biedronki, to złapie złodzieja. Policja przesłała wyrazy uznania

Jeden z funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Lublinie otrzymał od policji podziękowania i wyrazy uznania za wzorową postawę. Praktycznie dzień po dniu zatrzymywał złodziei w Biedronce w Niemcach.

Wyjścia na zakupy do sklepu Biedronka kończą się dla funkcjonariusza służby więziennej zatrzymywaniem złodziei. W ostatnim czasie miało to miejsce praktycznie dzień po dniu. Swoim pracownikiem pochwalił się Areszt Śledczy w Lublinie, gdyż do dyrektora tej jednostki penitencjarnej wpłynęły od Komendanta Komisariatu Policji w Niemcach podziękowania i wyrazy uznania za wzorową postawę funkcjonariusza.

Chodzi o zdarzenia z przełomu kwietnia i maja. Pełniący na co dzień służbę w dziale ochrony lubelskiego Aresztu Śledczego funkcjonariusz w czasie wolnym od służby udał się na zakupy do sklepu Biedronka w Niemcach. W pewnym momencie dostrzegł uciekającego mężczyznę, który dokonał kradzieży alkoholu. Gonił go kierownik sklepu. Funkcjonariusz ruszył w pościg za sprawcą kradzieży i po krótkiej chwili zatrzymał złodzieja, a następnie przekazał go policji.

Dwa dni później funkcjonariusz ponownie poszedł na zakupy do tej samej Biedronki. Będąc w sklepie zauważył, że jeden z klientów usiłuje dokonać kradzieży. Poinformował o tym fakcie kierownika sklepu. Dzięki temu sprawca został ujęty i trafił w ręce policji. Odzyskano też skradzione przez niego rzeczy. Jak wyjaśnia chor. Aleksandra Paradowska z Aresztu Śledczego w Lublinie, funkcjonariusz ten posiada doskonałą sprawność fizyczną, jest pasjonatem biegania oraz angażuje się w zawody i turnieje sportowe.

(fot. archiwum/zdjęcie ilustracyjne)

23 komentarze

 1. Teraz czuje się bezpieczniejszy

 2. Ten strażnik

 3. Ten straszny strażnik usiadł mi na twarzy

 4. Bardzo dzielny strażnik

 5. Boi się o swoją przyszłość ale to nie długo nastąpi Przyjedzie policja na nocną zmiane przylapie paru klawiszy na bani to jego zwolnią oni też nie lubią policji a nadgorliwość gorsza od faszyzmu

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą