Sobota, 15 marca 202515/03/2025
690 680 960
690 680 960

Co pójdzie do Biedronki, to złapie złodzieja. Policja przesłała wyrazy uznania

Jeden z funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Lublinie otrzymał od policji podziękowania i wyrazy uznania za wzorową postawę. Praktycznie dzień po dniu zatrzymywał złodziei w Biedronce w Niemcach.

Wyjścia na zakupy do sklepu Biedronka kończą się dla funkcjonariusza służby więziennej zatrzymywaniem złodziei. W ostatnim czasie miało to miejsce praktycznie dzień po dniu. Swoim pracownikiem pochwalił się Areszt Śledczy w Lublinie, gdyż do dyrektora tej jednostki penitencjarnej wpłynęły od Komendanta Komisariatu Policji w Niemcach podziękowania i wyrazy uznania za wzorową postawę funkcjonariusza.

Chodzi o zdarzenia z przełomu kwietnia i maja. Pełniący na co dzień służbę w dziale ochrony lubelskiego Aresztu Śledczego funkcjonariusz w czasie wolnym od służby udał się na zakupy do sklepu Biedronka w Niemcach. W pewnym momencie dostrzegł uciekającego mężczyznę, który dokonał kradzieży alkoholu. Gonił go kierownik sklepu. Funkcjonariusz ruszył w pościg za sprawcą kradzieży i po krótkiej chwili zatrzymał złodzieja, a następnie przekazał go policji.

Dwa dni później funkcjonariusz ponownie poszedł na zakupy do tej samej Biedronki. Będąc w sklepie zauważył, że jeden z klientów usiłuje dokonać kradzieży. Poinformował o tym fakcie kierownika sklepu. Dzięki temu sprawca został ujęty i trafił w ręce policji. Odzyskano też skradzione przez niego rzeczy. Jak wyjaśnia chor. Aleksandra Paradowska z Aresztu Śledczego w Lublinie, funkcjonariusz ten posiada doskonałą sprawność fizyczną, jest pasjonatem biegania oraz angażuje się w zawody i turnieje sportowe.

(fot. archiwum/zdjęcie ilustracyjne)

23 komentarze

  1. Ocena: 0

    Może niech idzie do Lidla ?

    • Ocena: 0

      W sobotę.

      • Ocena: 0

        W niedzielę. Swoją drogą kraść w takiej pipidówie jak Niemce gdzie większość zna się z widzenia to trochę przypał.

  2. Ocena: 0

    W ubiegłym wieku znałem kilku podobnie „sprawnych” ludzi, pewnym momencie zadziałało powiedzenie; ” Nosił wilk razy kilka…”.
    I będziemy sie tu dziwić, że taki dobry mąż, ojciec, sąsiad, wzorowy pracownik wyszedł z domu i „zapomniał” se do niego wrócić, albo jak już się znalazł to w stanie bardziej stabilnym.
    Jest jeszcze adekwatne powiedzenie o kiju i jego dwóch końcach…

    • Rozwiń kolego swoją złota myśl. Bo parafrazując słowa jednego wiejskiego filozofaz książki Redlinskiego , „nie wiemy czy on jest chwalony czy ganiony?”

      • Ocena: 0

        Fago – spróbuj sam pomyśleć, przecież każdemu sie może zdarzyć to i tobie sie uda (może),
        nie licz na gotowca

    • Ocena: 0

      durny,twoim zdaniem lepiej ,żeby patusy dalej kradły pomimo socjalu jaki biorą

      • Tak, lepiej patusów okraść, więc po co on w tym przeszkadza?

        PS. Patusy to kapitał zagraniczny kradnący tryliony z Polski rocznie, wliczając właściciela biedronki, jakbyś nie zrozumiał.

    • J*** złodziei-brawo f-sz

  3. Ocena: 0

    Ja kiedyś poszłam do Biedronki i złapałam katar.

    • Ocena: 0

      Co to ma do rzeczy?? Gdybyś załapała płodny dzień, to by była sensacja , a katar???załóż barchany , buzię zamknji , nie będzie przeciągu i zęby wszystkie??

  4. Prezes klubu łubudubu
    Ocena: 0

    Brawo On ?

  5. Ocena: 0

    „Będąc w sklepie zauważył, że jeden z klientów usiłuje dokonać kradzieży. Poinformował o tym fakcie kierownika sklepu. Dzięki temu sprawca został ujęty i trafił w ręce policji. Odzyskano też skradzione przez niego rzeczy.”

    no to ukradł czy usiłował ?

  6. Ocena: 0

    Polski funkcjonariusz sumienne wydaje złotówki w niepolskim sklepie. To lepszy nius niż łapanie złodzieja. Patriotyzm to podstawa.

  7. Ocena: 0

    Tak trzymać. ?

  8. Ocena: 0

    jak nie polski sklep? ,przeca to nakładka byłych służb WSI na PSL

  9. Ocena: 0

    niech pojedzie do PO najlepiej kilkoma autobusami, tam złodziei że hoho

  10. Ocena: 0

    Ja, gut arbait. Base Hohen.

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Polityka

Społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia