Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ciężarówka wjechała w zaprzęg konny. Woźnicę przygniótł uszkodzony wóz

Niezachowanie ostrożności podczas jazdy przez kierowcę ciężarówki, było przyczyną groźnego wypadku na drodze krajowej. Po uderzeniu przez auto, wóz konny przygniótł woźnicę.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w miejscowości Husynne w gminie Hrubieszów. Na drodze krajowej nr 74 Hrubieszów – Zosin samochód ciężarowy zderzył się z zaprzęgiem konnym. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak ustalili na miejscu policjanci, 35-letni kierowca ciężarowego renault jechał w kierunku Hrubieszowa. Na prostym odcinku drogi nie zachował należytej ostrożności i najechał na poruszający się w tym samym kierunku zaprzęg konny. W wyniku tego wóz przewrócił się do pobliskiego rowu, przygniatając 64-letniego woźnicę.

Woźnicę, który doznał obrażeń ciała przetransportowano do szpitala. Końmi z zaprzęgu zaopiekował się lekarz weterynarii. Kierowcy ciężarówki nic się nie stało. Teraz policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

5 komentarzy

  1. Jak „Końmi z zaprzęgu zaopiekował się lekarz weterynarii” – to już wieczne odpoczywanie racz im dać koński Panie.

  2. Czy to już działanie w ramach protestu kierowców ciężarówek?
    Mimo że to ich praca, to czasem mi się wydaje że niektórzy przykładają mało uwagi do tego co robią, bo przecież w razie W i tak bardzo duże prawdopodobieństwo że nic im się nie stanie. Za wysoko siedzą żeby coś im się stało w większości zdarzeń drogowych. Dlatego zajeżdżają drogę kierowcom osobówek (czy podczas wyprzedzania, czy szeryfowania), bo „najwyżej” zmiotą naczepą małego, a im i tak nic się nie stanie. W przypadku kierowców osobówek, gdyby jeden drugiemu zajechał to skończy się dla obydwu nieciekawie, bo oba pojazdy wypadną z toru ruchu i mogą dachować, koziołkować, albo cokolwiek innego. Wtedy oboje kierowcy poszkodowani. A w starciu ciężarówka-osobówka, zwykle cierpi mniejszy, a większy poza zniszczoną blachą wychodzi bez szwanku. No! To można hejtować!

  3. Ale jaja 35-letni szofer kwity z Ukrainy brak znajomości przepisów i rozwagi na drodze.

  4. … jaki to ” WÓZ ” toż to furmanka!

Wiadomości z info112