Chciał włożyć gotówkę do kieszeni koszuli, nie trafił. Pieniądze leżały na ulicy

66-latek tak niefortunnie wkładał gotówkę do kieszeni koszuli, że ta wypadła na ulicę. Dzięki uczciwej postawie mieszkanki Tarnogrodu zgubione pieniądze wróciły do właściciela.

W miniony piątek tuż po godzinie 10 do policjantów z Posterunku Policji w Tarnogrodzie zgłosiła się 42-letnia kobieta, która na ul. 1 Maja w Tarnogrodzie odnalazła większą ilość gotówki.

Policjanci zabezpieczyli znalezione pieniądze i poszukiwali właściciela. W poniedziałek rano na posterunek zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że to on zgubił gotówkę.

66-latek z gminy Potok Górny tłumaczył, że chciał włożyć pieniądze do kieszeni koszuli, zrobił to jednak niedokładnie i pieniądze wypadły na ulicę. Mężczyzna był ogromnie wdzięczny za pomoc oraz uczciwą i godną pochwały postawę kobiety i podziękował jej osobiście.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

3 komentarze

 1. 10% jej się należy a co dał lub chciał dać to podziękowanie

  • … „się należy” – jak mnie irytuje nieziemsko to określenie, żywcem chyba wyjęte z PRL-u gdzie chamy i prostaki nauczyły się wyciągać łapy po nieswoje bo „im się należy”. Przed kilkoma miesiącami znalazłem na ulicy 1000 zł w setkach, zadałem sobie odrobinę trudu żeby ustalić właściciela, po czym oddałem i nie czekałem na znaleźne bo wiem jak ciężko jest zarobić taki tysiąc. A nagroda za uczciwość? Nie potrzebuję, w domu nauczyli mnie tego bez ostentacyjnego wyczekiwania na nagrodę bo to cecha którą powinien mieć każdy we krwi, a nie rzadkie zjawisko za które należy nagradzać. Instytucja znaleźnego powołana została do życia prawem dlatego że niestety w społeczeństwie jest za dużo złodziei i niewychowanych chamów. Uczciwość popłaca, wraca do nas prędzej niż się tego spodziewamy.

  • Znaleźne to głupota. Można to z innej strony wydedukować. Facet położył pieniążki celowo w tym miejscu a kobita biorąc nie swoje ukradła.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia