690 680 960

Chciał wcisnąć dzwonek, został porażony prądem

Wczoraj wieczorem w Łęcznej 15-latek został porażony prądem, podczas próby wciśnięcia dzwonka do drzwi. Nastolatek trafił do szpitala na obserwację.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 16 w Łęcznej. Na klatce schodowej w jednym z bloków mieszkalnych prowadzony jest remont i wymiana m.in. instalacji elektrycznej.

15-latek wracając do domu chciał wcisnąć przycisk dzwonka do drzwi. Przycisk ten był wymontowany ze ściany i wisiał na przewodach. W momencie złapania za dzwonek młodego chłopaka poraził prąd. Według relacji świadków trwało to kilka sekund.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Poszkodowany nastolatek został przetransportowany do szpitala i pozostał tam na obserwacji

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Mundurowi wyjaśnią czy remont klatki schodowej prowadzony był zgodnie z przepisami, w sposób niezagrażający życiu i zdrowiu lokatorów.

2018-03-13 10:50:26
(fot. Policja Łęczna)

10 komentarzy

 1. Kto zajumał transformator dzwonkowy?

  • Nie, to prawdopodobnie jeszcze komunistyczna wersja oszczędnościowa. Ktoś kiedyś pomyślał, że po co używać, wtedy dość drogiego transformatorka dzwonkowego, przecież ożna wyprodukować dzwonki nie na 5-8 voltów, a na 220 V. A efekty tego bedą ludzi straszyć jeszcze kilkadziesąt lat.

 2. Jaki transformator??
  Kiedyś nie montowano osobnego napięcia do dzwonka.
  Teraz nie znam jak w budownictwie wielorodzinym jest to rozwiàzane.

  • ??? Mieszkam w budynku z lat 70-tych. Instalacja stara, aluminiowa, od lat nieremontowana. Dzwonki są na 12V 🙂

  • LSM. Pierwsze bloki na oś.Mickiewicza lata 60-te. Osobna instalacja do dzwonków z obniżonym napięciem. Zaskoczę cię dodatkowo. Były przyciski przed wejściem do klatki schodowej. Pierwowzór obecnych domofonów.

 3. instalacja dzwonka jest na 12V o ile się nie mylę. To krzywdy nie robi. No chyba, że tam monter zaszalał i puścił 220 🙂

 4. I bardzo dobrze,po choja wciskał jak widział wystające kable.

 5. Blok w którym mieszkam od początku jego oddania do użytku 1971r.posiada instalację dzwonkową 8 V.Tak było i jest do dzisiaj.Ponadto obecnie mamy napięcie sieciowe 230V,nie jak kiedyś 220V.Ten artykuł dobitnie pokazuje,jak bezmyślną mamy obecnie młodzież.15 lat i nie wie,że nie należy dotykać przewodów.A można było zapukać.

  • Oj tam, nie ma co się śmiać z idioty. Po prostu chciał sprawdzić w praktyce jak bardzo jest szkodliwe porażenie prądem. Każdy nie raz natknął się na „rozpędzoną” rękę drugiego człowieka i wie że to boli, a mimo tego ludzie pchają się pod rozpędzone samochody, z którymi skutki zderzenia są o wiele większe.

   Nie ma żadnego znaczenia czy dzwonek jest na 5V, 12V czy 230V, przecież plastikowy klawisz prądu nie przewodzi i wystarczy tylko jego dotykać a nie przewodów.

 6. Ale ktoś popłynie. Bogata firma remontowa.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…