Chciał się popisać na motocyklu przed komendą, wpadł po pościgu. Groził, że zwolni policjantów

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali po pościgu kierującego motocyklem. Młody mężczyzna wkrótce stanie przed sądem, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę po godzinie 14 pod hrubieszowską komendę podjechał z piskiem opon motocyklista. Mężczyzna gwałtownie zwiększał obroty silnika w motocyklu i po chwili odjechał. Policjanci patrolujący miasto zauważyli jednoślad na jednym ze skrzyżowań. Kiedy mężczyzna spostrzegł funkcjonariuszy gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać.

Mundurowi ruszyli za motocyklistą jednocześnie dając mu sygnały do zatrzymania. Mężczyzna nie chciał się zatrzymać, podczas ucieczki popełnił wiele wykroczeń drogowych oraz kierował w stronę umundurowanych policjantów obraźliwe gesty. Przejeżdżał przez linię podwójną ciągłą, przez oznakowane przejścia dla pieszych, poruszał się środkiem jezdni powodując utrudnienia w ruchu. W pewnym momencie stracił panowanie nad jednośladem, upadając bezpośrednio na pas zieleni.

W końcu policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Hrubieszów. Mężczyzna podczas dalszych czynności służbowych obrażał policjantów i im się odgrażał, że zwolni ich z pracy. 22-latek trafił do aresztu.

– Motocykl, którym kierował nie posiadał żadnego oświetlenia, lusterek wstecznych oraz tablicy rejestracyjnej. Pojazd nie jest dopuszczony do ruchu po drogach publicznych. Mężczyzna nie posiadał także przy sobie żadnych dokumentów. Od 22-latka pobrano krew do badań na zawartość alkoholu lub środków odurzających – informuje asp. Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za wszystkie przewinienia odpowie przed sądem. Za te przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

2018-04-03 14:58:49
(fot. Policja Hrubieszów)

Zobacz również

37 komentarzy

  1. Chyba nie miał OC bo nic nie wspominacie? To też go chyba zaboli finansowo. Ale cymbał.

  2. I jakie były badania krwi

    • Gosc podobno byl czysty. Ot, taki tam wsiowy glupek. Dobrze, ze nie zrobil sobie krzywdy na tym motocyklu i powolutku na nim jechal. Powinni dac typa na obserwacje na oddziale.

  3. spałować buraka na rynku w dzien targowy

  4. Do aresztu za takie głupoty? Niedługo za przejście na czerwonym będzie grozić do 5 lat

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021