Przygotowania do piłkarskich Mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2017 na Arenie Lublin wchodzą w decydującą fazę. Od następnego tygodnia jedynym użytkownikiem obiektu będzie UEFA. Wiąże się to z koniecznością wprowadzenia zmian w funkcjonowaniu stadionu.
Stan zdrowia Mateusza C., który jest podejrzany o zabójstwo swojej partnerki Kamili N., w końcu pozwolił śledczym na jego przesłuchanie. Mężczyzna odmówił jednak składania wyjaśnień i nie przyznał się do winy.
Kolejny w dniu dzisiejszym wypadek miał miejsce na ul. Zemborzyckiej. Samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Występują utrudnienia w ruchu.
We wtorek po południu na drodze krajowej nr 74/19 doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. Występują utrudnienia w ruchu na wylocie z Kraśnika w kierunku Janowa Lubelskiego.
Nadal trwają utrudnienia w ruchu w rejonie ul. Nowy Świat w Lublinie. Przed jednym z przejść dla pieszych doszło do zderzenia dwóch aut osobowych.
W wyjątkowym roku obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Miasta Lublin, Noc Kultury ponownie uruchomi wehikuł czasu, a artyści stworzą niezwykłe prace inspirując się historią miasta i jego dziedzictwem. Specjalną edycję Nocy Kultury tworzyć będą artyści nie tylko z naszego miasta, ale także z zaprzyjaźnionych europejskich ośrodków.
Dzisiaj do końca dnia będą trwały utrudnienia w ruchu na ul. Nadbystrzyckiej. W rejonie skrzyżowania z ul. Wąwozową prowadzone są prace remontowe.
We wtorek nad regionem zalegać ma w dalszym ciągu powietrze zwrotnikowe z południa kontynentu. W godzinach popołudniowych i wieczornych należy spodziewać się lokalnie burz z dużą ilością wyładowań atmosferycznych.
Na naszej łące, siano pachnące - malownicze i niestety już rzadko spotykane na wsiach koszenie łąk kosą, będzie tematem przewodnim niedzielnego wydarzenia w lubelskim skansenie.
Kolejny wypadek na ulicach Lublina. Tym razem na ul. Romera doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy. Kierujący jednośladem został przetransportowany do szpitala.
We wtorek rano na al. Smorawińskiego doszło do zderzenia dwóch aut. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala.
We wtorek rano na ul. Obywatelskiej w Lublinie doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.
W poniedziałek rano w Lublinie pojawiły się trzy łosie. Niestety jedno ze zwierząt trzeba było odstrzelić ze względu na obrażenia nóg. Dwa pozostałe zostały uśpione i wywiezione z miasta. Niestety tylko jedno z nich przeżyło podróż i zostało wypuszczone do lasu. Straż Miejska opublikowała nagranie z monitoringu Ogrodu Saskiego, gdzie pojawił się jeden z łosi.
Z pewnością kierowcy będą zdziwieni, kiedy zobaczą na drogach radiowozy tej marki. To najprawdopodobniej te pojazdy zastąpią najbardziej wyeksploatowane nieoznakowane radiowozy drogówki. Pierwsze trafią do policjantów jeszcze w tym roku.
Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną popołudniowego zderzenia dwóch pojazdów na "starej" drodze krajowej z Lublina do Garbowa. Na szczęście uczestnicy nie doznali obrażeń ciała.