W niedzielę po południu na ul. Witoroskiej w Białej Podlaskiej doszło do zderzenia dwójki rowerzystów. W wyniku zderzenia 66-letnia cyklistka doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala.
Do tymczasowego aresztu trafił 37-latek z Białej Podlaskiej, podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Przy nim oraz w miejscach jego przebywania kryminalni zabezpieczyli substancje odurzające i psychotropowe, które wystarczyłyby do sporządzenia ponad 10 tysięcy porcji dealerskich narkotyków.
Wszystko wskazuje na to, że celowe podłożenie ognia było przyczyną pożaru lasu w powiecie bialskim. Spłonęło już ok. 7 hektarów terenu. Akcja strażaków wciąż trwa.
W nocy z czwartku na piątek na drodze krajowej nr 19 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Nie żyje kierowca volvo, który zderzył się z łosiem. Droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana.
Spory pożar lasu w powiecie bialskim. Do działań zaangażowano 14 zastępów strażaków, pomagał im samolot gaśniczy. Trwa ustalanie przyczyn pojawienia się ognia.
32-latek odpowie za kradzież saszetki z pieniędzmi i dokumentami mężczyźnie, z którym wcześniej spożywał alkohol. Podejrzany przyznał policjantom, że wykorzystał moment, kiedy pokrzywdzony zdjął saszetkę, a następnie zabrał znajdującą się wewnątrz gotówkę.
57-latek zasnął za kierownicą swojej ciężarówki, tuż po przekroczeniu granicy naszego kraju. Wstępne badanie wykazało niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie. Obywatel Białorusi wkrótce za swój wyczyn odpowie przed sądem.
25-latek zatrzymany w sobotę po zdarzeniu drogowym na terenie Białej Podlaskiej podejrzany jest o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. W chwili zatrzymania miał w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu, a na koncie brak uprawnień. Mężczyzna pożyczył auto kilka godzin wcześniej od swojego znajomego.
W poniedziałek w godzinach porannych doszło do tragicznego w skutkach pożaru w Białej Podlaskiej. W trakcie akcji gaśniczej strażacy natrafili na ciało mężczyzny. Trwa ustalanie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.
Kolejny groźny wypadek na drogach naszego regionu. Tym razem w powiecie bialskim. Kierowcy natkną się na duże utrudnienia w ruchu.
Od godzin porannych trwają przygotowania do usunięcia niewybuchów przy ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej. Trwa również ewakuacja mieszkańców w promieniu 250 metrów od miejsca zdarzenia. Działania saperów mogą potrwać kilka godzin. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowania się do poleceń mundurowych.
Przy ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej ujawnione zostały łącznie 22 niewybuchy bomb lotniczych. Patrol rozminowania podjął część posiadającą zapalniki. Kolejne działania będą prowadzone w najbliższy piątek. Znów konieczna będzie ewakuacja mieszkańców. Planowana strefa ewakuacji podczas działań to 250 metrów od miejsca zdarzenia.
Do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem pieszej doszło na jednej z ulic w Białej Podlaskiej. Kierujący osobową hondą potrącił 73-latkę. Mężczyzna wyjeżdżając z parkingu i włączając się do ruchu prawdopodobnie nie ustąpił kobiecie pierwszeństwa. Zdarzenie nagrało oko policyjnej kamery.
Nie udało się wywieźć wszystkich niewybuchów z czasów II wojny światowej, jakie odkryto na placu budowy w Białej Podlaskiej. To kolejne takie znalezisko w tym miejscu.
We wtorek zostały znaleziony kolejne niewybuchy przez patrol saperski na terenie budowy przy ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej. Są to najprawdopodobniej bomby lotnicze.