Poniedziałek, 22 czerwca 202622/06/2026
690 680 960
690 680 960

Okradł byłego pracodawcę. Część urządzeń sprzedał, resztę ukrył czekając na „wyciszenie sprawy” (zdjęcia)

24-latek zatrzymany przez bialskich policjantów odpowie za włamanie i kradzież elektronarzędzi. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę ponad 22 tys. zł. Mężczyzna był wcześniej pracownikiem pokrzywdzonego. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek do bialskiej komendy zgłosił się właściciel firmy budowlanej, który ujawnił włamanie do budynku wielorodzinnego na terenie miasta, w którym prowadzi prace.

– Z relacji mężczyzny wynikało, że sprawca włamał się do mieszkania znajdującego się na parterze wypychając drzwi balkonowe. Po tym skradł znajdujące się w nim elektronarzędzie wykorzystywane przez pracowników. Łączna wartość strat została oszacowana przez pokrzywdzonego na kwotę ponad 22 tys. zł. Mężczyzna podejrzewał, że udział w tym zdarzeniu może mieć osoba, która wiedziała, gdzie narzędzia były pozostawiane po pracy – relacjonuje nadkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. W trakcie prowadzonych czynności potwierdzili personalia mężczyzny podejrzewanego o ten czyn. Okazało się, że jest to 24-latek, który był wcześniej pracownikiem pokrzywdzonego. Mężczyzna zdążył już sprzedać część skradzionych narzędzi. Resztę ukrył czekając na „wyciszenie sprawy”.

– Amator cudzego mienia został zatrzymany do wyjaśnienia. Policjanci odzyskali niemal całość skradzionego sprzętu. 24-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje nadkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Okradł byłego pracodawcę. Część urządzeń sprzedał, resztę ukrył czekając na „wyciszenie sprawy” (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

Okradł byłego pracodawcę. Część urządzeń sprzedał, resztę ukrył czekając na „wyciszenie sprawy” (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

Okradł byłego pracodawcę. Część urządzeń sprzedał, resztę ukrył czekając na „wyciszenie sprawy” (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

15 komentarzy

  1. A dawałem mu 1.5tys PLN, to Nie.

  2. Ocena: 0

    Pewnie Janusz biznesu nie zapłacił gościowi,to ten z nawiązką sobie odebrał.

  3. Ocena: 0

    Złoty pracownik, i weź tu kogoś zatrudnij.

  4. Że co ten szmelc na zdjęciach warty tyle toż on jawnie jaja sobie robi

  5. Ocena: 0

    10 lat za przywłaszczenie kupy złomu o wartości 500 zł?
    A jak geszefciarz nie wypłaci 3000 minimalnej na koniec m-ca, bo coś mu się nie spodoba, to w najgorszym przypadku dostanie mandat 500 zł.

  6. tyle to nowka w sklepei jest tansza

  7. Za co tu 22 000 zł, rekawice tyle warte?

  8. Co ta patologia lewacka na we łbach?

  9. Co to za złom .

  10. Pracodawca pewnie pracownikowi na czas nie wypłacal a chłopczyna musi za coś żyć. Proste ale szkoda że typbu mnie nie sprzedał jak bym kupił i by mj się przydały . A nie po lombardach pewnie latał a oni zaraznpsy wzywają.

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Sport

Polityka

Społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia