690 680 960

70-latek ukradł motorower. „Był niczyj, więc go zabrałem”

Chełmscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży motoroweru. Okazał się nim 70-latek, który tłumaczył policjantom swój czyn tym, że jednoślad był niczyj, więc zabrał go ze sobą.

W środę policjanci z Chełm przyjęli zgłoszenie o kradzieży motoroweru zaparkowanego przy ul. Kolejowej w Chełmie. Na miejscu mundurowi wytypowali osobę, która mogła ukraść jednoślad.

Pomocny okazał się zapis z monitoringu i rozpoznanie jednego z funkcjonariuszy. Mundurowi udali się do jednej z miejscowości w gminie Ruda Huta, gdzie miał zamieszkiwać prawdopodobny sprawca.

Po drodze zauważyli mężczyznę prowadzącego skradziony jednoślad. 70-latek tłumaczył się, że motorower był niczyj więc zabrał go ze sobą. Funkcjonariusze znaleźli też przy nim dokumenty należące do innej osoby.

Mężczyzna został zatrzymany. Dzisiaj z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Kradzież zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

8 komentarzy

 1. Takim ludziom łatwo wcisnąć, że pieniądze na różne „plusy” też są niczyje, więc rząd je rozdaje.

 2. 70 lat na karku to wychowywał się w czasach gdy w Polsce zaczynał się rozpowszechniać „ruskij mir”. Kacapy też mieli wszystko za niczyje i sobie brali. Tego samego uczyli gawiedź polską wiec co się dziwić.

 3. chwilowy zabor nic mu nie zrobia
  \

 4. ,aa,boKrzycho.paPj

  Tak rzeczywiście uczyli,stoi bez upieki to brac

 5. A ktoś z was pomyślał o tym, że dla ludzi, którzy wychowywali się dosłownie w latach 50-60′ porzucone wszędzie hulajnogi elektryczne czy inne zabawki, mogą faktycznie być „za darmo i niczyje” bo za ich czasów, swoich rzeczy się pilnowało.

  • Nie, nie pomyślał, bo ludzie wychowani w tych czasach wynosili z domu krótka maksymę: „Nie twoje, nie dotykaj”. Nikt nikogo nie uczył, ze „Nie twoje, czyli niczyje”.

 6. skoro był niczyj to kto zglosil kradziez?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt