Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

34 nowe pojazdy dla Straży Granicznej (zdjęcia)

Straż Graniczna odebrała 34 pojazdy klasy ATV marki KL BRUTE FORCE 750. Łączna wartość tego zakupu to 3,9 mln zł. Pojazdy przystosowane są do prowadzenia dwuosobowych patroli.

Zakupione pojazdy zostały doposażone w elektryczną wyciągarkę, podgrzewane manetki, osłony na dłonie kierującego, szperacz ręczny z możliwością regulacji strumienia światła zamontowany na relingu bagażnika przedniego, umożliwiający prowadzenie obserwacji terenu w porze nocnej w szerszym zakresie. Ponadto dodatkowe kufry, umożliwiające przewiezienie podręcznego wyposażenia, niezbędnego do pełnienia służby granicznej.

Pojazdy przystosowane są do prowadzenia dwuosobowych patroli, dzięki wyposażeniu w dwa miejsca siedzące oraz zapewnieniu odpowiedniego bezpieczeństwa dla pasażera poprzez doposażenie w dodatkowe oparcie, oraz uchwyty na dłonie.

Obecnie Straż Graniczna w swoich codziennych działaniach używa około 200 pojazdów klasy ATV. 34 nowe pojazdy trafią do funkcjonariuszy Straży Granicznej z Podlaskiego oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Będą wykorzystywane do ochraniania wschodniej granicy kraju, stanowiącej granicę zewnętrzną Unii Europejskiej.

16 komentarzy

 1. 3,9 mln, pojazdów 34… to blisko 115 tysiaków za sztukę. Znów ciut was przewałkowano

  • 71.800 katalogowo, 62.200 w promocji teraz. Nabrali dodatków za prawie drugie tyle?! Niezły wał. Ktoś się piętami w d, upe kopie…

   • A przy tej ilości to jeszcze jakiś rabat powinni wynegocjować. Pytanie brzmi, czyja firma je dostarczy czy to jeszcze z poprzedniego układu czy już nowego.

   • Cena od 49200 ( bez homologacji) i od 55000 z homologacją.

 2. Myślicie ż to zatrzyma Ruskie Orki ?

  • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

   Ruskich ani kolorowych nie powstrzymają ale przynajmniej będą mieli czym szybko wiać jak ich obrzucą kamieniami, czy zamachną się w inny sposób.
   Przypominam, że obowiązuje doktryna: „Nam strzelać zakazano”.
   Ino wiać, nie.

 3. Jak patrząc na te motorynki to są one mało zwrotne zbyt ciężkie i ich trakcja w trudnym błotnistym terenie jest wielce wątpliwą

 4. Po co im to będą jeździć pomiędzy rzucanymi kamieniami i gałęziami czy co ?
  Broń na gumowe kule rozdać i tyle , ile jeszcze tej kompromitacji granicznej ?

  • Dziadek Józek (75 wiosen) ze "slamsowa"

   Masz rację Xxx, mnie też trudno zrozumieć dlaczego na nielegalnie przekraczających granicę mówi się uchodźca, a nie przestępca, którego raczej powinno się zlikwidować niż chuchać, dmuchać i rozpinać nad nim parasol empatii.

 5. Bo jak państwo polskie kupuje w hurcie to płaci co najmniej 2x więcej niż cena w detalu…

 6. Ile? jeżeli to nie jest jakiś pakiet np: z pełnym serwisowaniem zawartym w cenie to osoby które są podpisane pod tą umową to od razu na 25 lat do więzienia.

 7. Najważniejsze jest, że nasi dzielni pogranicznicy będą mieć na czym uciekać przed kamieniami.

  • Trzeźwiej myślący

   Nawet ja sobie zdaję sprawą z tego, że pojazdem jest łatwiej zwiać przed kamieniami rzucanymi przez tych”biednych”emigrantów, niż „per pedes”.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112