690 680 960

11-latka wezwała pomoc. Dwie pijane matki trafiły do aresztu

W policyjnym areszcie przebywają dwie matki, które w stanie nietrzeźwości opiekowały się dziećmi. Policjanci otrzymali informację o nieodpowiedzialnym zachowaniu kobiet 11-letnia córka jednej z nich.

W niedzielę zamojscy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie gminy Zamość. Dyżurny policji otrzymał informację od 11-letniej dziewczynki, że jej matka jest nietrzeźwa, a miała się opiekować nią i jej 4-letnim bratem.

– Z relacji dziewczynki wynikało, że dzień wcześniej jej matka w towarzystwie znajomych wyszła z domu zabierając jej kilkuletniego brata. W mieszkaniu pozostawili 11-latkę, a pod jej opieką 6-letnią córkę znajomej. Kiedy następnego dnia nikt z dorosłych nie pojawił się w mieszkaniu, dziewczynki wyszły z domu i pieszo wyruszyły szukać pomocy u mieszkającej w mieście rodziny – informuje podinsp. Joanna Kopeć z zamojskiej Policji.

Dzieci opowiedziały historię jaka się przytrafiła. Kuzynka zaopiekowała się dziećmi oraz wezwała do powrotu matkę. Ta pojawiła się około 16 wraz ze znajomymi. Wówczas w mieszkaniu doszło do awantury, podczas której 11-latka wezwała na pomoc policjantów.

– Mundurowi, którzy przybyli na miejsce zastali w mieszkaniu 30-letnią kobietę, matkę dwójki małoletnich dzieci w towarzystwie znajomych – 64-letniej kobiety i 39-letniego mężczyzny – wyjaśnia podinsp. Joanna Kopeć.

Wszyscy byli pod znacznym działaniem alkoholu. 30-latka w organizmie miała ponad 2,5 promila, 64-latka nie była w stanie poddać się badaniu, natomiast przeprowadzone przez policjantów badanie w organizmie 39-latka pokazało ponad 3,5 promila alkoholu.

– Przed przybyciem policjantów mieszkanie opuściła 40-letnia zamościanka zabierając swą 6-letnią córkę. Kobieta również była nietrzeźwa. W organizmie miała blisko 2 promile – dodaje podinsp. Joanna Kopeć.

Dorosłe towarzystwo pod zarzutem narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia dzieci trafiło do policyjnego aresztu. Dziećmi 30-latki, po przebadaniu przez lekarza zaopiekowali się pracownicy domu dziecka w Łabunich. 6-letnią córką 40-latki zaopiekował się członek rodziny.

Wkrótce zatrzymani zostaną przesłuchani. Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia kodeks karny przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.

2017-05-08 11:52:28
(fot. ilustr. lublin112.pl)

19 komentarzy

  1. Pampalini łowca zwierząt

    Jak żyć Beato?

  2. Gdzie był ojciec dzieci?

  3. Pewnie w Z.K.

Kursy walut

  • USD 4.4351zł -0.91%
  • GBP 5.4317zł -0.31%
  • EUR 4.6821zł -0.33%
  • CHF 4.7474zł -0.05%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy