Te zagłodzone psy żyły na łańcuchu. Teraz potrzebują pomocy (zdjęcia)

Lubelska Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Ex Lege w ostatnich dniach odebrała w jednej ze wsi pod Lublinem dwa skrajnie wyczerpane psy. Zwierzęta potrzebują waszej pomocy.

 

To, że ciężkie jest życie na łańcuchu, mogą poświadczyć te dwa psy odebrane właścicielom w jednej z podlubelskich wsi. Jak długo trzeba zaniedbywać zwierzę, aby pies w typie długowłosego owczarka niemieckiego ważył zaledwie 16 kg?

Wolontariusze Fundacji Ex Lege odebrali zwierzę właścicielom w opłakanym stanie.

– To wrak psa. Głód i prawdopodobnie ból spowodował, że kręgosłup Barego wygiął się w pałąk, pod ręką czuć wszystkie kręgi kręgosłupa, żebra i kości miednicy. Ten około trzyletni pies jest skrajnie wyniszczony, nie tylko fizycznie ale i psychicznie. Na próby dotyku reaguje, powiedzmy, stosunkowo nieprzyjaźnie, prawdopodobnie z powodu bólu. Wierzymy, że Bary będzie kolejnym psem, który przejdzie pod naszą opieką cudowną metamorfozę ciała i ducha –  mówią wolontariusze fundacji.

Drugi pies w typie beagle to Ruffy. On już jest bezpieczny. Obecnie przebywa w klinice i jest otoczony opieką weterynaryjną oraz wsparciem troskliwych wolontariuszy. Pierwsze badania diagnostyczne wykazały silnie zagłodzenie i odwodnienie oraz podwyższone próby wątrobowe. Skóra również pozostawia wiele do życzenia, występują na niej olbrzymie gniazda pcheł i ich jaj oraz liczne zmiany w postaci przebarwień. Czeka go wizyta u dermatologa.

Tylko dzięki ludziom dobrej woli można pomóc tym psom. Zwierzęta wymagają m.in opłacenia pobytu w klinice, leczenia oraz niezbędnych suplementów diety. Będziemy wdzięczni za przekazanie dobrej jakości karmy, legowiska i obroży przeciw pasożytom.

To jak wspomóc fundację i zwierzęta będące pod jej opieką znajdziecie na stronie www.fundacjaexlege.pl.


2016-02-08 18:10:26
(fot. FNOPZ Ex Lege)

reklama