Te zagłodzone psy żyły na łańcuchu. Teraz potrzebują pomocy

Lubelska Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Ex Lege w ostatnich dniach odebrała w jednej ze wsi pod Lublinem dwa skrajnie wyczerpane psy. Zwierzęta potrzebują waszej pomocy.

To, że ciężkie jest życie na łańcuchu, mogą poświadczyć te dwa psy odebrane właścicielom w jednej z podlubelskich wsi. Jak długo trzeba zaniedbywać zwierzę, aby pies w typie długowłosego owczarka niemieckiego ważył zaledwie 16 kg?

Wolontariusze Fundacji Ex Lege odebrali zwierzę właścicielom w opłakanym stanie.

– To wrak psa. Głód i prawdopodobnie ból spowodował, że kręgosłup Barego wygiął się w pałąk, pod ręką czuć wszystkie kręgi kręgosłupa, żebra i kości miednicy. Ten około trzyletni pies jest skrajnie wyniszczony, nie tylko fizycznie ale i psychicznie. Na próby dotyku reaguje, powiedzmy, stosunkowo nieprzyjaźnie, prawdopodobnie z powodu bólu. Wierzymy, że Bary będzie kolejnym psem, który przejdzie pod naszą opieką cudowną metamorfozę ciała i ducha –  mówią wolontariusze fundacji.

Drugi pies w typie beagle to Ruffy. On już jest bezpieczny. Obecnie przebywa w klinice i jest otoczony opieką weterynaryjną oraz wsparciem troskliwych wolontariuszy. Pierwsze badania diagnostyczne wykazały silnie zagłodzenie i odwodnienie oraz podwyższone próby wątrobowe. Skóra również pozostawia wiele do życzenia, występują na niej olbrzymie gniazda pcheł i ich jaj oraz liczne zmiany w postaci przebarwień. Czeka go wizyta u dermatologa.

Tylko dzięki ludziom dobrej woli można pomóc tym psom. Zwierzęta wymagają m.in opłacenia pobytu w klinice, leczenia oraz niezbędnych suplementów diety. Będziemy wdzięczni za przekazanie dobrej jakości karmy, legowiska i obroży przeciw pasożytom.

To jak wspomóc fundację i zwierzęta będące pod jej opieką znajdziecie na stronie www.fundacjaexlege.pl.


2016-02-08 18:10:26
(fot. FNOPZ Ex Lege)

reklama

Zobacz również

21 komentarzy

 1. odebraliście psy właścicielowi to teraz się nimi zaopiekujcie i nie proście o pomoc ,założyliście sobie fundację to macie jakieś środki

  • Idioto,żal takich jak t y

  • dokładnie,jak komuś zabrali psy to niech je teraz utrzymują… jakoś modelek nikt nie zabiera z wybiegu, choć żebra też widać… poza tym na schroniska dla psów wydaje się więcej pieniędzy niż na schroniska dla bezdomnych i tyle w temacie

   • Modelki z wybiegu same sobie taki los wybrały… Psy i inne zwierzęta niestety nie mogą nic sobie wybrać. A czy to Twoje pieniądze są wydawane na schroniska (w tym przypadku na fundacje)?? Jak masz taki problem to załóż fundacje dla ludzi bezdomnych i im pomagaj. NIE CHCESZ NIE POMAGAJ… „i tyle w temacie”

 2. Szkoda nawet komentowac komentarz Leona! Dobrze ze sa jeszcze tacy ludzie ktorzy probuja pomoc tym bezbronnym zwierzetom a nie przechodza obojetnie wobec cierpienia bezbronnej istoty bo po co sie wysilac!i Pan Leon tak z czystym sumieniem moze patrzec na te zwierzeta i pisac takie bzdury?!

 3. Pewnie Leon to właściciel psów i teraz tak odreagowuje

 4. mam trzy psy i mają się dobrze BE A TO ,a jak wspomóc to wejdz na WWW. i nie komentuj

  • Tak też zrobię Panie Leonie!

   • leeeeeeeeeeeeeeeeeeo

    BE A TO i inni którzy piszecie o idiota ,bzdury, nie mam nic przeciwko pieskom ale fundacja to mi trochę śmierdzi ,nawet owsiak bierze 13% z tego co uzbiera a to jest niezła suma a do podziału to fundacja żony i rodziny no z czegoś muszą żyć,ja mam trzy pieski i proszę nie ubliżać nic złego nie napisałem a ci co skomentowali to są dopiero idioci i jest mi ich żal

 5. Lancuchy zostaly moze by tak wlascicieli …

 6. Jeżeli ktoś z czytających się tym zajmuje, to na Mełgiewskiej 30B prawie codziennie krąży ciężarna wilczyca. Suczka na pewno jest bezdomna, a niedługo gromadka się powiększy. Mam nadzieje ktoś odpowiedni to przeczyta i zajmie się nią (nimi).

 7. a fundacja może się pofatyguję do jacka mendykowskiego borkowizna 66 gmina strzyżewice,tam jest horror

  • nie klepcie komentarzy pod artykułem, zgłaszajcie to do np. Lubelskiej Straży Ochrony Zwierząt http://www.lsoz.org lub innych organizacji lub schronisk (podpowiedzą co i gdzie). Wystarczy w googlach wpisać „pomoc zwierzętom lublin” lub inne miasto powiatowe/wojewódzkie.

 8. będą eksmisje ludzi to można wprowadzić psy one mają większe prawa. Oj, coś tu jest nie tak……

 9. Właściciel powinien rok spędzić o chlebie i wodzie (oczywiście wody więcej). Moze poczuje co to znaczy głód. Bo po wyglądzie zwierząt widzę, że nic nie czuje, a zamiast serca ma twardy głaz.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!