Ważne: Podczas wyprzedzania, zrezygnował z manewru. 18-latek doprowadził do wypadku, zmarł w szpitalu

Tragicznie w skutkach zakończyło się wieczorne zderzenie pojazdów na trasie Lublin – Łęczna. Jedna osoba nie żyje, kilka jest rannych.

 

Do wypadku doszło w piątek po godzinie 18 w miejscowości Zofiówka w powiecie łęczyńskim. W zdarzeniu na drodze krajowej nr 82 Lublin – Łęczna brały udział cztery samochody osobowe: opel, mercedes, peugeot i citroen. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący oplem 18-latek podjął manewr wyprzedzania poruszających się przed nim pojazdów. Najprawdopodobniej źle ocenił odległość do nadjeżdżającego z naprzeciwka pojazdu, w wyniku czego nagle zorientował się, że nie zdąży dokończyć manewru.

Postanowił wrócić na swój pas, jednak stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka citroenem. Kierujący peugeotem, by uniknąć zderzenia gwałtowanie zahamował, a jadący za nim mercedes, by z kolei w niego nie uderzyć zjechał na pobocze a później do rowu.

Poszkodowane w zdarzeniu osoby zostały przetransportowane do szpitali. Lekarzom nie udało się uratować życia kierowcy opla, który zmarł w wyniku doznanych obrażeń ciała. Kolejne dwie osoby są ciężko ranne. Policjanci pod nadzorem prokuratora cały czas ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2018-02-16 23:01:10 aktualizacja 2018-02-17 10:01:10