Podawali się za pracowników przedsiębiorstwa ciepłowniczego, okradli 82-latkę

IMG_9399-1024x682

W miniony piątek 82-letnia mieszkanka Puław w wyniku działania oszustów straciła 2 tys. złotych. Kobieta wpuściła do domu dwóch mężczyzn, którzy podawali się za pracowników przedsiębiorstwa ciepłowniczego.

 

Do puławskiej komendy Policji zgłosiła się 82-letnia mieszkanka Puław z informacją, że została oszukana i okradziona przez dwóch nieznanych jej mężczyzn w wieku około 30 i 50 lat. Mężczyźni przyszli do kobiety pod pretekstem zwrotu pieniędzy z nadpłaty za ogrzewanie, twierdzili, że są z przedsiębiorstwa ciepłowniczego.

– Staruszka wpuściła ich do mieszkania. W trakcie wizyty kobieta nieświadomie wskazała fałszywym pracownikom miejsce gdzie trzyma oszczędności. Po kilku minutach jeden z mężczyzn wyszedł twierdząc, że idzie po dokumenty. Następnie dołączył do niego drugi. Właścicielka mieszkania nie mogąc doczekać się ich powrotu sprawdziła szufladę w pokoju, gdzie trzymała pieniądze. Okazało się, że wraz z mężczyznami zniknęły jej oszczędności – prawie 2 tys. zł – informuje mł.asp. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej Policji.

Policjanci prowadzą czynności w tej sprawie i poszukują oszustów.

2018-03-13 07:32:00
(fot. pixabay.com)