Zużyte opony, brak okładzin hamulcowych i OC. Kolejna ciężarówka w fatalnym stanie technicznym (zdjęcia)

Kontrola pojazdu ciężarowego z naczepą prowadzona przez funkcjonariuszy WITD ujawniła w nim m.in. brak okładzin hamulcowych, uszkodzony układ pneumatyczny i skrajnie zużyte ogumieni. Co więcej, przewoźnik w chwili przejazdu nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC naczepy.

W miniony wtorek o godzinie 8:25, na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Karp w powiecie zamojskim, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą, którym wykonywano krajowy transport drogowy.

Opłakany stan techniczny

Podczas sprawdzania stanu technicznego pojazdu okazało się, że na drugiej osi naczepy brak jest okładzin hamulcowych, a na trzeciej, okładziny wprawdzie były, ale nadmiernie zużyte. Dalsze oględziny ujawniły skrajne zużycie jednej z opon, gdyż zamiast bieżnika, oczom kontrolujących ukazały się stalowe wewnętrze elementy opony. Stwierdzono także m.in. uszkodzenie elementów układu pneumatycznego i zawieszenia naczepy oraz instalacji oświetleniowej.

Mandat dla kierowcy i postępowanie administracyjne

Kierowca otrzymał mandat w kwocie 200 złotych, zaś wobec przewoźnika i zarządzającego transportem w przedsiębiorstwie zostanie wszczęte postępowanie administracyjne grożące karą pieniężną w kwocie 2 000 złotych dla przewoźnika i 500 złotych dla zarządzającego. Zatrzymano dowód rejestracyjny naczepy i zakazano ruchu pojazdu do czasu dokonania stosownych napraw. Dalsze konsekwencje grożą przedsiębiorcy ze strony organu licencyjnego, który w tej sytuacji może nawet cofnąć uprawnienia do wykonywania transportu drogowego.

Na koniec brak OC

Jednak to nie wszystko. W trakcie kontroli kierowca okazał polisę OC dla naczepy, jednak miała ona obowiązywać dopiero od godziny 11:30, czyli w chwili kontroli naczepa była nieubezpieczona. Powyższa informacja została przekazana do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, co będzie skutkowało nałożeniem na posiadacza pojazdu opłaty karnej.

(fot. WITD)

Zobacz również

5 komentarzy

  1. kierowca wie, właściciel wie a auto próbuje jechać.
    janusze biznesu mają gdzieś bezpieczeństwo

  2. A diagnosta oczywiście konsekwencji to żadnych nie poniesie?

  3. A potem jak kogoś zabiją na drodze, to mówią, że „pech” i „nieszczęśliwy wypadek”.

    Jedyne, co kierowcy ciężarówek wiozą, to śmierć i zniszczenie. W ich przypadku pytanie nie brzmi, czy kogoś zabiją, ale kiedy.

  4. Przykładają krokodyle ten dowód do usterek ,żeby je skasować ..a one nadal som

  5. Król dziadtransów.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew