Wysadzili w powietrze bankomat pod Stokrotką, zabrali pieniądze i uciekli

Nawet kilkaset tysięcy złotych mogło paść łupem złodziei, którzy minionej nocy wysadzili w powietrze jeden z bankomatów w Lublinie. Policja poszukuje sprawców kradzieży.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek. O godzinie 3:40 policja oraz firma ochroniarska dostała informację o włączonym alarmie w jednym z bankomatów przy ulicy Ametystowej w Lublinie. Po dojeździe na miejsce okazało się, że urządzenie jest kompletnie zniszczone.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcy spowodowali wybuch w urządzeniu, dzięki czemu dostali się do znajdujących się w środku kasetek z pieniędzmi. Cała gotówka została skradziona. – Obecnie policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia, zabezpieczają monitoring na terenie sklepu jak też na sąsiednich budynkach. Wiadomo już, że sprawcy zaraz po dokonaniu kradzieży odjechali samochodem – wyjaśniał nam Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Jednocześnie trwa szacowanie strat. Bank sprawdza, ile gotówki znajdowało się w urządzeniu. Jak wstępnie ustaliliśmy, straty mogą być bardzo duże. W okresie przedświątecznym w bankomatach, zwłaszcza tych ustawionych w pobliżu sklepów, znajduje się znacznie więcej gotówki niż zwykle.

2016-12-20 10:44:37
(fot. nadesłane Piotr i Mateusz)

Zobacz również

53 komentarze

 1. co za idiotyzm a mozna by bylo tylko zrobic zabezpieczenie typu atrament jakis ktory brudzi pieniadze po wlasnie takim wybuchu i nie bylo by amatorow na to wysadzanie bankomatow

 2. Ojoj… A Euronet tyle wydał na instalację systemów alarmowych (m.in. czujników gazu), że musiał zmienić firmę obsługującą te ich bankomaty na tańsze. No, szkoda maszyny. Pieniądze i tak były ubezpieczone. Bankomaty „wolnostojące” są bardzo łakomym kąskiem ale dla operatora są najtańsze w utrzymaniu. Coś, za coś.

 3. A ze banki nie wpadly na pomysl zeby kasetki z pieniedzmi mialy wbudowane gpsy…np. moja malzonka to tez taki gps wszedzie mnie namierzy:( moge sie pod ziemie zapasc a ona i tak mnie zlokalizuje

 4. Ale bank to Itak ma gdzieś. Ta gotówka była ubezpieczona. Mądrze to zrobili przed świętami. Fakt trochę grosza teraz musiało tam być.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7145zł 0.08%
  • GBP 5.2607zł 0.6%
  • EUR 4.5176zł 0.18%
  • CHF 4.0959zł -0.72%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”