Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wiec poparcia Roberta Derewendy, kandydata PiS na prezydenta Lublina (zdjęcia, wideo)

W sobotę po południu w Lublinie odbył się wiec poparcia Roberta Derewendy, kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta miasta Lublin. W spotkaniu udział wzięli politycy PiS, lubelscy radni, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Lublina.

Najpierw była konwencja PiS w Warszawie, potem wiec poparcia dla kandydata na prezydenta miasta Lublin Roberta Derewendy. Dyrektor lubelskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej przyjechał busem wspólnie z posłem Przemysławem Czarnkiem pod drzwi Lubelskiego Centrum Konferencyjnego, skąd udali się na spotkanie z działaczami PiS oraz wyborcami. Kandydata na prezydenta Lublina zapowiedział poseł Czarnek.

– Szanowni państwo jedziemy prosto z Warszawy, prosto z konwencji Prawa i Sprawiedliwości, konwencji samorządowej, niezwykle udanej, z bardzo dobrymi zapowiedziami na przyszłość. Konwencji, która zgromadziła setki młodych ludzi i naszych kandydatów, bardzo młodych takich jak Robert Derewenda – mówił Przemysław Czarnek.

Warszawska konwencja PiS odbyła się pod hasłem „Jesteśmy na TAK”.

– Tak dla rozwoju, tak dla inwestycji, tak dla rozwoju społecznego, tak dla wielkich inwestycji strategicznych, tak dla inwestycji strukturalnych, tak dla inwestycji edukacyjnych, tak przede wszystkim dla Polski, tak dla Lubelszczyzny, tak dla bezpiecznej przyszłości regionu, jesteśmy na tak – mówił Przemysław Czarnek.

Poseł powiedział, że Lublin rozwija się dzięki środkom rządowym, ale brak mu dynamiki rozwoju społecznego.

– Cóż nam po nowych drogach, cóż nam po nowych alejkach, cóż nam po fontannach pięknych świecących, jak się kurczymy. Społecznie się kurczymy, nie ma w Lublinie rozwoju społecznego. A my jesteś na tak, przede wszystkim dla ludzi. Jako Prawo i Sprawiedliwość robiliśmy wszystko dla ludzi. Dlatego jest kandydat, kandydat na prezydenta miasta Lublina, kandydat niezwykle energiczny, kandydat z misją rozwoju społecznego, z misją Lublina wielkiego, Lublina jako centrum, Lublina jako punkt odniesienia – Robert Derewenda – powiedział Czarnek.

Robert Derewenda rozpoczął przemówienie od wyjaśnienia gestu zwycięstwa, którym się posługuje, czyli symbolu Solidarności. Jak powiedział, najlepszej cechy naszego narodu. Dodał, że Solidarność przełamała ten trudny dla naszego narodu okres powojenny, kiedy wmawiano Polakom, że nie są zdolni do suwerenności i samodzielności. Wspomniał także o narodzinach Solidarności w Lublinie.

– Chciałbym, aby Lublin rozwijał się dynamicznie. Aby Lublin rozwijał się w takim kierunku, aby ci którzy kształcą się w tak doskonałych uniwersytetach, wyższych uczelniach, aby chcieli myśleć o Lublinie, jako o miejscu, w którym zostaną, założą swoje rodziny, znajdą dobrą pracę. Aby nie było tak, że jeździmy do pracy poza Lublin. Abyśmy myśleli, że w Lublinie mieszka się dobrze i pracuje się dobrze. Żeby to było nasze miejsce – powiedział Rober Derewenda.

Kandydat na prezydenta wspomniał, że dla miasta ważne są połączenia drogowe i kolejowe, aby Lublin był centralnym hubem, gdzie będzie rozwijał się przemysł i logistyka. Wskazał również, na to, abyśmy znali historię Lublinie i nie wymazywali z niej pewnych okresów. Wspomniał także pewne etapy w dziejach miasta, które stanowiły o znaczeniu Lublina.

– Chciałbym, aby cała infrastruktura miejska, począwszy od żłobków, przez przedszkola i szkoły, była tak planowana, aby służyła rodzinom, aby można było swobodnie dotrzeć do szkół, aby uczniowie byli w miarę samodzielni i mogli sami docierać do szkoły. Aby ta infrastruktura, drogowa, transportowa służyła mieszkańcom Lublina – mówił Robert Derewenda.

Kandydat PiS zaznaczył, że miasto to ludzie.

– Trzeba myśleć w jaki sposób i planować w jaki sposób infrastruktura miejska może kształtować społeczeństwo. W jaki sposób służy temu społeczeństwu. Chciałbym, abyśmy nie utyskiwali na to, że samorząd zajmuje się szkołami. A chciałbym, aby te szkoły w Lublinie wyglądały, jak w gminach sąsiednich. Aby były nowoczesne – mówił Derewenda.

Kolejne postulaty kandydata na prezydenta miasta oraz pomysły na Lublin znajdziecie w zapisie wideo. Zachęcamy do obejrzenia.   

___________

Robert Derewenda, urodził się w 1977 roku w Tomaszowie Mazowieckim. W roku 1996 rozpoczął studia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim na kierunku historia. W 2001 r. obronił pracę magisterską pt. „Walka władz komunistycznych z oazowym Ruchem Światło-Życie w latach 1963–1981” napisaną na seminarium magisterskim prof. Jana Ziółka. W roku 2007 ukończył doktoranckie studia dzienne na KUL. Uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie historii na podstawie rozprawy pt. „Historia Ruchu Światło-Życie w latach 1950–1985”.

Jest asystentem w Katedrze Źródłoznawstwa, Archiwistyki i Dydaktyki Historii w Instytucie Historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Prowadzi zajęcia z archiwistyki (w tym zajęcia praktyczne w archiwum). W latach 2004–2012 był dyrektorem Archiwum Głównego Ruchu Światło-Życie, które jest działem Instytutu im. ks. Franciszka Blachnickiego. Od roku 2012 jest dyrektorem Instytutu im. ks. Franciszka Blachnickiego.

Na KUL prowadzi również zajęcia z dydaktyki historii. Zajmuje się kwestiami związanymi z dydaktyką historii we współczesnej szkole. Jest ekspertem w Ministerstwie Edukacji i Nauki, uczestniczy w pracach zespołów opracowujących podstawy programowe z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie. W latach 2008–2021 był nauczycielem historii i WOS w Prywatnym Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi w Lublinie. W latach 2017–2019 był nauczycielem historii w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Lublinie.

77 komentarzy

 1. Chamy do gnoju, a nie do polityki.

 2. Trzeba być niespełna rozumu aby głosować na kogokolwiek z poparciem jakiejkolwiek partii. Przypominam- politycy, urzędnicy państwowi, samorządowcy oraz ich rodziny nie pójdą na wojnę na którą nas ochoczo wyślą.
  To nie oni utrzymują gości których nam sprowadzili tylko my! Nie ważne z jakiej są partii w zasadniczych sprawach niczym się nie różnią. To wybór jak pomiędzy dżumą a cholerą!

  • długo nad tym myślałeś?

  • Chłopie to są wybory samorządowe… Przez Zaleszczyki to rząd będzie uciekał.
   Głosuj na kogo chcesz, ale może by wypadało już coś zmienić bo pan Żuk rządzi już od 2010 roku. Jak dla mnie to trochę długo i jakoś tak specjalnie rewelacyjnie w Lublinie nie jest. Ktoś jak tak długo piastuje swój urząd to już robi to trochę rutynowo.
   Czas na zmiany

 3. Niech się bawią i myślą o wygranej. Panom z tego ugrupowania już podziękujemy. Osiem lat kłamstw i obiecanek, czeków bez pokrycia to wystarczy.

  • może jakiś przykład?

   • Jeżeli oglądasz tylko „słuszną” TV to się nie dowiesz. Czasem przełącz kanał, poczytaj różne prasy. Jeżeli tyle wiesz co powie prezes to nie dziwię się, ze pytasz.

    • no jak wiedzę na temat sensu budowy CPK czerpiesz z tv, prasy od polityków zamiast samodzielnie, racjonalnie, na podstawie historii Polski i podstawowej wiedzy o ekonomii to jest to bardzoi przykre i pokazuje jak na twoim przykładzie nasze szkolnictwo wymaga przebudowy od podstaw.

     • Co wspólnego z wyborami samorządowymi ma temat budowy CPK czy też historii? Oklepany temat zastępczy jak brak argumentów. Propo CPK małą masz wiedzę; budowa będzie kontynuowana tylko „mądrze” a nie pod publiczkę aby wydać kasę / dla swoich/.

   • Izera
    Ostrołęka
    Turów – bo nikt nie chciał kompromisu z Czechami
    Przekop Mierzei – mimo realizacji nie spełnia swojej funkcji – brak realizacji modyfikacji w porcie w Elblągu
    willa +

  • Nie wiem kim jesteś i gdzie mieszkasz ale najwyraźniej od 2010 r. nie widzisz obiecanek. Mówisz o ośmiu latach kłamstw i obiecanek a przez 13 lat coś się zmieniło oprócz pojedynczych inwestycji, które nie dokończą mają jakiś sens i korzyści.Czas na zmiany ludzie obudźcie się! Bo jak na razie miesiąc przed wyborami połowa Lublina rozkopana i dziura na dziurze, jechać się nie da bo ktoś sobie przypomniał że warto zrobić remont ulic.

 4. Najpierw niech do logopedy się uda, bo strasznie sepleni 🙁

 5. PiS; Kaczyński Kamiński, Wąsik, Obajtek, Sasin, Szumowski, Ziobro, itd, itd… Takiej POLSKI I LUBELSZCZYZNY CHCECIE RODACY..? Pełnej nienawiści, szczucia, kłamstw, okradania, nielegalnych podsłuchów, niszczenia sądów, BRAKU KOMPETENCJI I NIEUDACZNICTWA..? LUBLIN POTRZEBUJE DALSZEGO ROZWOJU, ŚRODKÓW I PROGRAMÓW! PiS wam tego nie da.., no może paru politycznych cwaniaków znowu kasę przytuli… CZAS NA NORMALNOŚĆ, PRAWORZĄDNOŚĆ I SZACUNEK DLA INNYCH LUDZI..1 Tego PiS nie dawało i nie da, bo inaczej nie potrafią.

 6. Czarnek degenerat powinien siedziec, caly garaż zarzutow u prokuratora na niego! Wole zeby siedzial, karmiony przez nos robiąc z siebie ofiare niz tak pajacować

 7. Jezus król Polski

  Kolejny przydupas czarnka. Lublin potrzebuje dobrego managera. Kogo obchodzą bezwartościowe osiągnięcia naukowe i pseudo tytuły . ***** opozycję ***** czarnka!!!!

 8. Nikt o zdrowych zmysłach nie zagłosuje na ten intelektualny rynsztok. Dla tych buraków tylko wieś i ciemnogród. Dużych miast, w tym Lublina nie uda im się zdobyć raczej nigdy buhahaha…

 9. Czarnek był, Sylwka też było brać…

Dodaj komentarz