Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Walentynki z lubelskimi policjantami. Były odblaski i nauka pierwszej pomocy (zdjęcia)

W walentynki lubelscy policjanci przypominali kierowcom, że prawdziwa miłość to odpowiedzialność za drugiego człowieka. Mundurowi z lubelskiej drogówki oraz ratownicy medyczni przeprowadzili dziś w Lublinie akcję „Z miłość do bezpieczeństwa”.

– Nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol, nieostrożne wejście na jezdnię przed jadący pojazd, przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym, pośpiech, przemęczenie, roztargnienie, to główne przyczyny wypadków. Z pewnością znacznej części zdarzeń można by uniknąć, gdyby kierowcy stosowali się do zasad bezpieczeństwa i kierowali się odpowiedzialnością – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Obchodzone dziś Walentynki to doskonała okazja by przypomnieć zasady bezpiecznych zachowań na drodze. Prawdziwa miłość to również odpowiedzialność i troska nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale również o bezpieczeństwo innych.

– Dzisiejsza akcja pod nazwą „Z miłości do bezpieczeństwa” zorganizowana przez Wydział Ruchu Drogowego KMP w Lublinie oraz ratowników medycznych miała na celu przypomnienie zasad bezpieczeństwa kierowcom i uczestnikom ruchu, a także uświadomienie im zagrożeń wynikających z łamania przepisów. Podczas każdej kontroli policjanci uczulali mieszkańców Lublina na zachowanie wzmożonej czujności w rejonie przejść dla pieszych, przypominali o konieczności noszenia odblasków, informowali o konsekwencjach nadmiernej prędkości – wyjaśnia nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

Każdy uczestnik akcji mógł również przejść szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Podczas kontroli rozdawane były odblaski WORD Lublin. Kierowcy otrzymywali tez apteczki.

9 komentarzy

  1. „Z miłości do bezpieczeństwa” – fajne hasło, ciekawa i pożyteczna w mojej ocenie akcja…

  2. a gdzie maseczki i kominy jeszcze wisielski nie odwołał nic xD

  3. Skąd ci ratownicy? Bo nie znam ludzi.

    • odezwał się zapracowany, tak że jego jedyną pracą jest pisanie hejterskich komentarzy na forum

  4. z miłości do karania..Z każdego mandatu dostają % od tego co nakłada do tego co kieruje na takie czynności bo ma wynik.Milosc to jest ale do pieniędzy żeby budżet się zgadzał

  5. Lubelskich ratowników tak. Ale tych to raczej nie.

Dodaj komentarz