Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Świdniku Święto Niepodległości uczczono tradycyjną moto-paradą (zdjęcia)

Najpierw uczestnicy odśpiewali wspólnie hymn narodowy, następnie przejechali przez miasto w tradycyjnej już moto-paradzie. Całość zorganizował Klub Motocyklowy Usarz.

Tak jak co roku, w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w Świdniku odbyła się parada motocyklistów. Wydarzenie, zorganizowane przez Świdnicki Klub Motocyklowy Usarz, rozpoczęło się punktualnie o godzinie 12.00 wspólnym odśpiewaniem hymnu.

Następnie około setki uczestników, głównie motocykli, choć nie brakowało też samochodów osobowych wyruszyło z parkingu marketu Kaufland przy ul. Krępieckiej. Przystrojone w biało-czerwone barwy pojazdy przejechały głównymi ulicami miasta: Krępiecką, Racławicką, Kosynierów, Niepodległości i Lotników Polskich.

Oczywiście, jak na Świdnik przystało, nie mogło zabraknąć wyprodukowanych w tym mieście kultowych Wuesek. Były też zabytkowe samochody takie jak Syrenka, oraz Fiaty 125p i 126p.

(fot. Bartłomiej Pejo/nadesłane)

9 komentarzy

  1. A te brygady łysych manifestantów z krzykiem ”nie będzie tu LGBT”, pamietam L112 publikował tutaj artykuł. Powstrzymam się tutaj od nazywania rzeczy po imieniu, i powiem tyle że dla mnie to Ci ”harlejowcy” to raczej lata 70-80 XX wiek. Jak dla mnie siara.

  2. Pow Świdnicki przyjął typ uchwały ”Rezolucja przeciw LGBT” 26.03.2019. Tam dzie łamane są prawa człowieka UE nie będzie płaciła funduszy na odbudowę i bardzo dobrze.

  3. Motobieda była-tyle w tym temacie.

  4. Jęki zazdrość lewackiej chołoty.

  5. Czy tylko mi się wydaje że wszystko co ” narodowe” pachnie z daleka wazeliną i łupieżem ?

  6. 20 lat temu to może i by taka parada zrobiła wrażenie, teraz kojarzy mi się ze zbędnym i uciązliwym hałasem. Jest was już motocyklisci tak duzo że głównie kojarzycie się z brawurą na drodze i hałasem nadmiernym, hałasem którym jesteśmy umęczeni na co dzień, więc od świeta moglibyscie nam oszczędzić.

    • Dokładnie popieram może 30 lat wcześniej kiedyś to było coś specjalnego. Tymczasem teraz to zbierają się w mieście jak muł w wykopie, warczą na głos umyślnie i patrzą sie jak szczerbaty na suchary 🙂

Z kraju