Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

W lubelskiej policji przybyło psów. Będą służyły razem z funkcjonariuszami prewencji (zdjęcia)

Sześć nowych psów zakończyło właśnie szkolenie i trafiło do lubelskiej policji. Obecnie adaptują się do nowych warunków, a niebawem rozpoczną codzienną służbę.

Psy w policji wykorzystywane są od bardzo dawna. Dla większości osób kojarzą się one jednak z tropieniem sprawców różnego rodzaju przestępstw czy też poszukiwaniu zaginionych osób. Jednak czworonożni funkcjonariusze doskonale sprawdzają się w zapewnianiu ładu i porządku publicznego. Niejednokrotnie budzą respekt większy, niż sami policjanci, gdyż przestępcy zdają sobie sprawę, że pies nigdy się nie cofnie, a w przypadku jego zaatakowania, nie zawaha się wbić ostrych kłów w ciało agresora.

Dlatego też do Oddziału Prewencji Policji w Lublinie trafiło sześć psów patrolowych. Wszystko w związku z utworzeniem Zespołu Przewodników Psów Służbowych. Są to 3 owczarki belgijskie i 3 owczarki holenderskie. Saget, Skil, Sadar, Saldo, Saber i Szeld, gdyż tak się wabią, razem ze swoimi przewodnikami niebawem będą strzec bezpieczeństwa mieszkańców Lubelszczyzny.

Już wiadomo, że na co dzień policyjne owczarki będą towarzyszyły funkcjonariuszom podczas patroli. Jednak w szczególności mają udzielać wsparcia podczas działań związanych z zabezpieczaniem demonstracji, imprez masowych i innych zgromadzeń publicznych.

Obecnie w szeregach lubelskiej policji służbę pełni łącznie 36 czworonogów. Pod opieką pozostaje także 18 psów, które przeszły na „emeryturę”.

13 komentarzy

 1. Zdjęcie powinno być mozna sobie zrobić

 2. Przecież z każdym ślubowaniem przybywa psów hahahahaaa

 3. Kiedy było nowe ślubowanie?

 4. Psów ci u nas teraz dostatek 🤣
  Tylko żeby nie miały takich skłonności jak ten co rezydent pałacu dzisiaj ułaskawił 😆

 5. Błąd w tytule. Poprawnie powinno być napisane:
  „W lubelskiej policji przybyło psów. Będą służyły razem
  Z innymi psami..” 😁😁👍

 6. Jakie piękne I mądre pieski. „A multis animalibus decore vicimur” – Seneka.

 7. Będą gryzły suspectów po dupach 😉
  Ten pierwszy to bardziej malina x owczarek niemiecki.

Dodaj komentarz