Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Trwa ewakuacja mieszkańców, od godziny 10.00 strefa ewakuacji zostanie zamknięta (zdjęcia)

Trwają przygotowania do zabezpieczenia i wywiezienia niewybuchu, który został wczoraj odkryty na budowie przy ul. Wrońskiej w Lublinie. Na miejscu pojawili się żołnierze, podstawiono też specjalne autobusy. Pustoszeją obecnie parkingi w rejonie budynków mieszkalnych w strefie ewakuacji.

Od godziny 7.00 w Lublinie trwa ewakuacja mieszkańców ulic w pobliżu ul. Wrońskiej, gdzie wczoraj na budowie natrafiono na niewybuch. W akcji informacyjnej biorą udział funkcjonariusze Straży Miejskiej, Policji i Straży Pożarnej oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

MPK Lublin zapewnia obecnie mieszkańcom transport na stadion Arena Lublin, który pełni rolę punktu ewakuacyjnego na czas akcji usuwania materiału wybuchowego. Patrol saperski ma przystąpić do akcji w południe. Według zapewnień dowódcy patrolu usuwanie niewybuchu potrwa około dwóch godzin.

Należy pamiętać, że od godz. 10.00 strefa ewakuacji zostanie zamknięta dla pojazdów wjeżdżających. Do godz. 11.00 będzie utrzymany ruch dla komunikacji miejskiej, pojazdów służb uczestniczących w akcji ewakuacyjnej oraz pojazdów wyjeżdżających ze strefy. Na tablicach zlokalizowanych na wjazdach/wyjazdach do miasta znajdują się informacje o objazdach.

(fot. UM Lublin, lublin112.pl)

34 komentarze

  1. Chciałem zapytać czy akcja wydobycia i transportu niewypału w inne „bezpieczne” miejsce została zakończona ?? Czy można juz wracać bezpiecznie do domu.

Dodaj komentarz

Z kraju