690 680 960

Tragiczny wypadek na trasie Lublin – Zamość. Nie żyje jedna osoba

W czwartek nad ranem na drodze krajowej nr 17 doszło do tragicznego wypadku. W zderzeniu trzech pojazdów śmierć poniosła jedna osoba.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 3:30 na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Sitaniec – Wolica, na odcinku pomiędzy Krasnymstawem a Zamościem.

Jak informują służby drogowe zderzył się tam trzy pojazdy – dwa ciężarowe i osobowe suzuki. W wyniku zderzenia mężczyzna podróżujący suzuki poniósł śmierć na miejscu.

Droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Ruch skierowano na objazd przez Sitaniec – Kolonię i Łapiguz.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

12 komentarzy

 1. W tym miesiącu 3 poważny wypadek na tej trasie. Dwa śmiertelne + zderzenie czołowe. Moim zdaniem Lubelskie Cebularze powinny w prawo jazy powinni mieć wpisaną dużą widoczną literę „C” Cebularz/Cep

 2. A ty jako Turysta …literę T/P………Tępy /Przecinak….z Polski.

 3. Ktoś zginął, bo zbyt gwałtownie wytracił prędkość. Ciekawe co było przyczyną tej nagłej utraty prędkości?

 4. We Francji po zmniejszeniu prędkości dopuszczalnej poza obszarem zabudowanym z 90 do 80km/h liczba ofiar spadła o kilka czy kilkanaście procent.
  Gdyby w Polsce było ograniczenie do 100km/h i wszyscy tyle jeździli, to liczba ofiar spadłaby co najmniej dwukrotnie.
  Można by spytać Francuzów jak to jest jeść czerstwe bułki.

  • Skąd ty masz takie idiotyczne dane? Jakbyś posługiwał się statystykami wiedziałbyś ze najwięcej wypadków jest na prostej drodze,w dobrych warunkach pogodowych i bez przekraczania dopuszczalnej prędkości.

  • Przyjmując, że statystyczny kierowca jeździ w Polsce od 20 do 30 km/h powyżej limitu – czy będzie to legalna „osiemdziesiątka” czy „setka” tak naprawdę niczego to nie zmieni.

   Jeżdżąc za granicą widzę, że nasi bardziej stosują się do tamtejszych przepisów/prędkości. Jednak wielu buraczanych Januszów ciągle uważają że zagramaniczna policja to se może… ich… cmoknąć. Dlatego wzrost zarejestrowanych mandatów w KPK rok do roku 2017/2018 ma się jak 1mln do 1.5mln.

   Na Janusza nie ma rady: wschodni wzorzec prowadzenia samochodu daje większą frajdę za kółkiem niż trzymanie się zasad/przepisów.

 5. Jeśli wysokość mandatów byłaby podobna do tego co jest w Norwegii czy Szwecji, następowała konfiskata samochodu na poczet strat w wypadku czy mandatu a recydywa za jazdę po alkoholu i bez prawa jazdy nie była by traktowana przez sądy jak kradzież czekolady natychmiast zmniejszyła by się ilość wypadków bo byłoby mniej samochodów. Dlaczego Polak za zachodnią granicą potrafi jeździć zgodnie z przepisami? Żyjemy w takich czasach że patrząc na innych którym „wszystko” wolno bez konsekwencji sami się do nich bardzo chcemy upodobnić.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej