Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Tankował paliwo i nie płacił. W samochodzie miał amfetaminę

Dwukrotnie w ciągu krótkiego odstępu czasu w ręce lubartowskich policjantów wpadł mieszkaniec gminy Serniki. Za pierwszym razem za to, że kradł paliwo na stacjach, za drugim zaś za posiadanie amfetaminy i jazdę w stanie nietrzeźwości.

W miniony piątek policjanci z Lubartowa otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który ukradł paliwo ze stacji paliw w Kocku. Policjanci analizując sprawę ustalili, że ten sam mężczyzna okradł jeszcze inne stacje paliw między innymi w: Radzyniu Podlaskim, Firleju i Lubartowie.

Mundurowi ustalili tożsamość sprawcy. 30-latka zastali na swojej posesji w gminie Serniki. Przyznał się do popełnionych czynów. Na podwórku znajdował się też samochód, którym się poruszał podczas kradzieży. Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności i przedstawieniu zarzutów mężczyzna wrócił do domu.

Jak się okazało, nie na długo. W ubiegłą niedzielę, 30-latek został zatrzymany przez patrol prewencji w Sernikach. Mężczyzna dziwnie się zachowywał. Na wydany przez policjantów znak do zatrzymania, 30-latek zaczął cofać swoim samochodem. Sprawdzenie stanu trzeźwości wykazało, że miał on prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został także zbadany na stan zawartości narkotyków, z wynikiem pozytywnym. Ponadto w jego samochodzie znajdowała się amfetamina. W związku z powyższym trafił on do lubartowskiej komendy, gdzie trzeźwieje. Niebawem usłyszy zarzuty kierowania samochodem pod wpływem alkoholu i środków odurzających oraz posiadania środków narkotycznych. Odpowie także za wcześniejsze kradzieże. O wysokości kary zadecyduje sąd.

(fot. pixaaby.com – ilustracyjne)

2 komentarze

  1. Amfetamina królowa Polski

  2. odpad społeczny