Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Stary biurowiec zamienia się w stertę gruzu. Powstanie tu 13-piętrowy akademik o wysokim standardzie (wideo, zdjęcia)

Nieużytkowany od lat biurowiec jest właśnie rozbierany, niebawem rozpocząć się mają prace związane z budową nowego obiektu. Będzie to akademik, w którym powstanie 370 pokoi o podwyższonym standardzie.

Rozpoczęło się wyburzanie starego biurowca firmy Transhurt, zlokalizowanego przy al. Spółdzielczości Pracy obok Galerii Olimp. Początkowo budynek miał zostać rozebrany w 2015 r., kiedy to jego właściciel zamierzał zbudować w tym miejscu nowy biurowiec połączony z niewielkim hotelem. Jednak plany uległy zmianie i firma zadecydowała o innym przeznaczeniu tego terenu.

Zbudowany zostanie akademik, który będzie miał 13 kondygnacji. Łącznie powstanie 370 pokoi o podwyższonym standardzie o powierzchni od 22 do 44 mkw. Każdy z nich będzie w pełni wyposażony, do tego będzie posiadał aneks kuchenny i łazienkę. Do tego dochodzi dwukondygnacyjny parking podziemny. Cały budynek ma mieć 40 metrów wysokości.

Plany przewidują, że budowa ma ruszyć w połowie sierpnia i potrwa dwa lata. Inwestor liczy, że obiekt będzie gotowy na przyjęcie studentów roku akademickiego 2022/2023.

 

 

(fot. wideo lublin112.pl)

18 komentarzy

  1. Jeżeli to akademik to dobrze, ponieważ Nasze miasto żyje głównie z uczelni ( 5 publicznych i 4 niepubliczne uczelnie wyższe). Jednym z największych pracodawców w regionie jest UMCS. Choć w związku z niżem demograficznym ogólna liczba studentów w Lublinie jest mniejsza niż na początku XXI wieku, to z roku na rok jest coraz więcej studentów zagranicznych. Prawdopodobnie to nawet lepsze od turystyki, bo studia trwają kilka lat. Większość barów, klubów i wielu firm nie istniało by bez studentów. Nie oszukujmy się poza drobnymi firmami w Lublinie nic nie ma, uczelnie a zwłaszcza studenci zagraniczni to jest zbawienie dla tego miasta.

    • Ty się wczoraj urodziłeś czy coś? Oni to nazywają AKADEMIKAMI, bo wychodzi taniej, a tak naprawdę są to zwykłe mieszkania pod wynajem.

      • Znaczy lepiej żeby zarosło zielskiem..? Franciszku proces inwestycyjny dla miasta jest istotą egzystencji. Jeżeli wg Ciebie lokale pod wynajem są solą w oku miasta to powinieneś zmienić miejsce pobytu na jakiś park krajobrazowy.

        • Tam miał być pierwotnie najwyższy biurowiec w Lublinie.
          No, ale po przejściu „patentu” TBV na „akademik” zdecydowano najwyraźniej inaczej.

          • Na co tam najwyższy biurowiec budować, przecież tam oprócz galerii handlowej i sklepów z częściami samochodowymi nie ma prawie nic więcej, może jeszcze kilka hurtowni sprzedających na allegro. Jest Zana, Nałęczowska, teraz też przy Jana Pawła będzie dużo powierzchni biurowej, nie sprzedali by tego tak szybko.

  2. Dodam jeszcze, że jedno miejsce pracy w budowlance generuje kilka etatów w innych sektorach. Robotnik budowlany nawet przyjezdny, będzie musiał wynająć nocleg coś zjeść itp. Do tego dochodzą branże powiązane transportowe, produkujące materiały budowlane itd. Dla mnie mogą co roku to burzyć i stawiać na nowo oby inwestorów nie brakło, bo to są zazwyczaj zewnętrze środki finansowania – czyli napływ kapitału to tego zaścianka. Poza tym to dość spora parcela więc dodatkowo będzie odprowadzać spory podatek od nieruchomości. Ale i tak tak wielu malkontentom przeszkadza każda nowa inwestycja, bo oni nic nie potrafią tylko narzekać.

Z kraju