Środa, 29 lipca 202629/07/2026
690 680 960
690 680 960

14-letni rowerzysta zderzył się z Volkswagenem. Chłopiec trafił do szpitala

14-letni rowerzysta został przewieziony do szpitala po zdarzeniu drogowym, do którego doszło we wtorek, 28 lipca, w miejscowości Orłów Drewniany w gminie Izbica. Nastolatek podczas skręcania w lewo nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy Volkswagena. Na szczęście badania wykazały, że chłopiec nie odniósł poważnych obrażeń.

Do zdarzenia z udziałem rowerzysty i samochodu osobowego doszło wczoraj około godziny 14.45 w miejscowości Orłów Drewniany. Na miejsce skierowano służby ratunkowe oraz policjantów, którzy ustalali dokładne okoliczności kolizji.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 14-letni rowerzysta jechał w kierunku miejscowości Stryjów. Podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem osobowym marki Volkswagen.

Za kierownicą pojazdu siedział 51-letni mężczyzna.

Nastolatek przewieziony do szpitala

Po zdarzeniu 14-letni chłopiec został przetransportowany do szpitala, gdzie przeszedł szczegółowe badania. Na szczęście lekarze nie stwierdzili u niego poważnych obrażeń.

Policjanci przypominają, że przed rozpoczęciem manewru skrętu każdy uczestnik ruchu powinien upewnić się, czy może wykonać go bezpiecznie i zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Chwila nieuwagi, niewłaściwa ocena odległości lub nieustąpienie pierwszeństwa mogą doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń. Szczególną ostrożność powinni zachowywać zarówno kierowcy, jak i rowerzyści, zwłaszcza na drogach lokalnych oraz podczas wykonywania manewrów.

14-letni rowerzysta zderzył się z Volkswagenem. Chłopiec trafił do szpitala

fot. Policja Krasnystaw

Źródło: Policja Krasnystaw

Dodaj komentarz

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Sport

Polityka

Społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia