Rowerzysta poszkodowany w zderzeniu z autem osobowym

W niedzielę w Świdniku doszło do wypadku z udziałem rowerzysty. Poszkodowany cyklista z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Do wypadku z udziałem rowerzysty i pojazdu osobowego doszło w niedzielę około godziny 12:30.

Policjanci ustalili wstępnie, że kierowca pojazdu jadąc ul. Niepodległości w kierunku ul. Kosynierów skręcając w ul. Króla Pole i nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo ścieżką rowerową cykliście. Doszło do zderzenia obu pojazdów.

17-letni rowerzysta z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala. 25-letni kierowca renaulta był trzeźwy.

Policjanci ustalają dokładne okoliczności wypadku.

2018-08-06 13:44:28
(fot. Policja Świdnik)

Zobacz również

12 komentarzy

 1. Ehhh ci samochodziarze zamknięci w metalowych puszkach, nie znają przepisów, bo prawo jazdy znaleźli w czipsach. Smutne, ale prawdziwe.

  • Ehh, ci rowerzyści przebierający nóżkami na swoich blaszakach z wyprzedaży z hipermarketu, nawet kart rowerowych nie mają bo szkoda im kilka groszy na kurs i egzamin.

   • Ehh, ci analfabeci na portalu co nawet prostego artykułu nie potrafią przeczytać ze zrozumieniem.

 2. BMW ucieklo z miejsca zdarzenia? Typowe

 3. Ehh, jak łatwo oceniać ludzi. Zmienia się optyka, gdy rowerzysta wjedzie ci pod maskę i nawet nie będziesz wiedział kiedy. A wszystko zgodnie z przepisami, lecz bez wyobraźni.

  • No to kierowca powinien nad wyobraźnią popracować, bo jak się wykonuje lewoskręt w podporządkowaną, którą przecina przejazd rowerowy, to jest oczywistym, że należy ustąpić pierwszeństwa rowerzystom jadącym z prawej, jak i lewej.

 4. Nie zauważyć pędzącego z prędkością 20km/h rowerzysty – zdarza się nawet najlepszym. Jak, z takimi umiejętnościami w kierowaniu, poradzić sobie w relacjach: samochód-samochód czy samochód-pociąg?
  Aż strach pomyśleć. Dla pana kierującego dobra wiadomość – komunikacja miejska w Świdniku coraz lepsza. Nowe linie, częstsze kursy. Przyda się każdemu, kto nie potrafi kierować.

 5. Echhh, z niepokojem patrzę na to kiedy nasz kodeks drogowy już całkowicie dobije totalnego dna, a w prasie zaczną się pojawiać tego typu artykuły : „Pociąg pospieszny relacji Wawa – Lbn nie ustąpił na przejeździe kolejowym pierwszeństwa pedaliście”.

 6. Rowerzysta czytał Frania i jemu podobnych i wziął sobie do serca ich rady „nie rozglądaj się tylko zasuwaj, on ci musi ustąpić”. Teraz leżąc w szpitalu będzie miał czas na przemyślenia: lepiej było się rozejrzeć i ustąpić pierwszeństwa i dalej jeździć rowerem, czy się nie rozglądać, wyegzekwować pierwszeństwo i leżeć w szpitalu.

 7. Ścieżka w tym miejscu jest lekko pochylona, rowerem jedzie się tam, bez większego wysiłku, 30km/h. Skręcając w tą uliczkę samochodem, nie jest łatwo zauważyć rowerzystę naddźwiękowca. Szczerze mówiąc, dziwię się, że do tej pory tak mało było dzwonnikuff w tym miejscu.

  • A jak będzie jechał samochód z przeciwka 30km/h to też będziesz się tłumaczył, że tak pędził, że go nie zauważyłeś? Samochodami bardzo często wymuszają pierwszeństwo z premedytacją, patrząc się na ciebie. Tylko zastanawiam się czy z głupoty czy nieznajomości przepisów (chociaż to też będzie z głupoty) 😛

 8. Tak na marginesie, trzeba zobaczyć ścieżkę rowerową na Żwirki i Wigury w Świdniku, Tęgie głowy nad nią myślały bo chyba to ewenement co najmniej w skali kraju 🙁

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja