Pożar w fabryce ciastek nie wpłynie na przebieg produkcji. Od przyszłego tygodnia zakład ma wznowić pracę

Po wczorajszym pożarze w zakładzie Dr Gerard w Międzyrzecu Podlaskim prowadzone są prace mające na celu jak najszybsze wznowienie produkcji. Ogniem objęte były nadlewy waflowe, czyli odpady powstające przy produkcji wafli.

Trwa szacowanie strat oraz ustalanie przyczyn pożaru, jaki miał miejsce w środę w zakładzie Dr Gerard w Międzyrzecu Podlaskim. Produkowane są tam ciastka. Jak nam wyjaśniano, ogień został zauważony ok. godziny 7 rano. Paliły się nadlewy waflowe, czyli odpady powstające przy produkcji wafli. W akcji gaśniczej brało udział osiem zastępów straży pożarnej: trzy z JRG w Międzyrzecu Podlaskim oraz pięć z Ochotniczej Straży Pożarnej z okolicznych miejscowości.

Jak wyjaśnia zarząd firmy Dr Gerard, dzięki szybkiemu powiadomieniu odpowiednich służb i szybkiej reakcji straży pożarnej, pożar udało się ugasić w ciągu dwóch godzin. W zdarzeniu nikt też nie ucierpiał. Spaliły się materiały składowane na zewnątrz zakładu oraz uszkodzona została ściana jednego z magazynów. Ocalały jednak linie produkcyjne oraz wszystkie istotne elementy infrastruktury.

– Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane, ale ściśle współpracujemy z policją w celu ich ustalenia. Cały teren jest dobrze monitorowany i mamy nadzieję, że będzie to pomocne w ustaleniu przyczyn zdarzenia – wyjaśniają przedstawiciele firmy.

Wiadomo już, że pożar, a także wywołane nim straty, w żaden sposób nie wpłyną bezpośrednio na przebieg produkcji w zakładzie. Obecnie trwają prace mające na celu wznowienie produkcji. Zanim jednak się to stanie, teren zakładu musi zostać odpowiednio wysprzątany i dokładnie przewietrzony. Ma to potrwać do końca tygodnia. Firma planuje, że od przyszłego tygodnia produkcja będzie mogła ruszyć w pełnej skali.

(fot. wideo nadesłane Rafał – dziękujemy!)

Zobacz również

1 komentarz

 1. Rafał *** zawsze na miejscu, dzięki za filmik.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6765zł -0.58%
  • GBP 4.9565zł 0.01%
  • EUR 4.4732zł -0.13%
  • CHF 4.1241zł -0.29%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL
  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej