Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Poniatowa: Uciekał ciągnikiem rolniczym przed policjantami. Miał ponad 1,7 promila

Desperacką ucieczką próbował się ratować nietrzeźwy kierowca ciągnika rolniczego. Został zatrzymany po pościgu i obezwładniony przez opolskich policjantów.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 20 w Poniatowej. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że kierujący ciągnikiem rolniczym, wyjeżdżającym spod sklepu, może być nietrzeźwy.

– Kiedy policjanci dotarli na miejsce, zobaczyli jadący z naprzeciwka środkiem drogi pojazd. Policjanci próbowali zatrzymać kierowcę używając sygnałów świetlnych, ale mężczyzna ominął ich poboczem i rzucił się do ucieczki. Policjanci udali się w pogoń za traktorzystą, który cały czas lekceważył ich sygnały jadąc całą szerokością jezdni. Zwrot sytuacji nastąpił kiedy zdesperowany uciekinier skręcił w leśną drogę. Funkcjonariusze obezwładnili traktorzystę i zatrzymali pojazd – relacjonuje zatrzymanie kierowcy asp. sztab. Edyta Żur z opolskiej Policji.

Po przebadaniu mężczyzny alkomatem okazało się, że miał on ponad 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

– 61-latek w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że przed jazdą spożywał alkohol – dodaje asp. sztab. Edyta Żur.

Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.

2017-03-15 12:26:16
(fot. ilustr. lublin112.pl)

12 komentarzy

 1. Wiejskiej patologii cd. Każdy sklep to samo ! Zabrać trahtora i niech fujarką ora.

 2. czy zabranie temu delikwentowi prawa jazdy sprawi, że nie będzie jeździł po pijaku swoim ciągnikiem w któego posiadaniu jest?

 3. Fim z cyklu 'Pijane wsioki’ c,d,

 4. Jako przedstawiciel handlowy jeżdżę często tymi trasami i to co dzieje się w kraczewicach Poniatowej, Kowali, Glusku i Karczmiskach to jakiś jarmark bezprawia. Nawet w tych sklepach sprzedawcy dobrze wiedzą kto zajeżdża samochodem pije i jedzie i nic…. A Policji brak.
  Nie chciał bym tam mieszkać i puszczać dzieci na dwór…

  • Jarmark bezprawia to urządzają handlowcy bez praw jazdy. Mieszkam w tych okolicach i nie jest tak źle.

 5. Powinno się zabrać pozwolenie na alkohol w takim sklepie, w Woli Sernickiej pod sklepem za kapliczką pełno pijących i też piją także kierowcy, sam sklepowy często śpi za ladą a później wraca do domu samochodem a Policji nie ma.

  • oczy widzą, uszy słyszą, usta milczą

   Pewnie zawistny cebulaku co dzień wstajesz z łóżka z myślą: ”kogo by tu dziś podpierd… „. I co, dobrze się z tym czujesz, nie brzydzisz się siebie? Podasz nam swoje dane, bo chyba jako ”wzorowy” obywatel nie masz się czego wstydzić.

 6. Miał szybką skrzynię?

 7. kierowca ciągnika to mieszkaniec kowali już kiedyś go cyknęli samochodem.

 8. nie oszukujmy się, nie tylko na wsi piją i wsiadają za kierownicę, mieszczuchy nie są lepsze

Z kraju