690 680 960

Podczas prac ziemnych operator koparki uszkodził gazociąg. Ewakuowano mieszkańców (zdjęcia)

Wczoraj na jednej z posesji w Siennicy Różanej operator koparki uszkodził rurę z gazem. Na miejscu interweniowała straż pożarna, ewakuowano mieszkańców.

Do zdarzenia doszło w czwartek na jednej z posesji w Siennicy Różanej w powiecie krasnostawskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednej z posesji operator koparki uszkodził rurę z gazem.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, policja oraz pogotowie gazowe. Policjantów zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przeprowadzili ewakuację 18 osób z kilku sąsiednich posesji. Droga została zablokowana na czas działań strażaków i pracowników pogotowia gazowego.

Po kilkudziesięciu minutach usterka została bezpiecznie usunięta, a okoliczni mieszkańcy mogli powrócić do swoich domów.

Podczas prac ziemnych operator koparki uszkodził gazociąg. Ewakuowano mieszkańców (zdjęcia)

(fot. OSP KSRG Izbica)

8 komentarzy

 1. a jakieś plany instalacji znajdujacych się w miejscu pracy koparki to operator koparki miał w ręku ? czy jak to w tym popapranym kraju zwykle bywa ,najpierw się kopie a póżniej katastrofa ,bo kabel elektryczny albo gazociąg się uszkodzilo

  • Pan operator,to ma kopać tam gdzie mu wskażą,a od tego o czym piszesz jest osoba prowadząca nadzór nad pracami. Do tego w miejscach gdzie przewiduje się kolizję z istniejącymi instalacjami,roboty należy wykonywać ręcznie. Tyle że tutaj sytuacja miała miejsce na prywatnej posesji,czyli pewnie całkowita partyzantka w stylu-Kazik mo koparke jo mom pomysł,to kopiem.

  • Znam przypadki, gdy plany powykonawcze jedno, a rzeczywistość drugie. Komuś pomyliły się kreski.

   • Jeśli inwentaryzacja powykonawcza robiona jest metodą przerysowania z projektu, to o niespodzianki nietrudno.

 2. Kierownika nauczyli tylko czytać PIWO. Dalej to już czarna magia.

 3. palanty myślą że operator ma plany hi hi ale ograniczeni ha ha

 4. A że według planów rura z gazem była nie tam gdzie trzeba to już autorowi nie chciało się pisać? Bo oczywiście kto inny kładł rurę a kto inny rysował kreski na mapie.

  • Ten kto kopał wiedział że tam jest rura z gazem. I to nie był operator koparki tylko gość który się buduje. Taką miał ułańską fantazję, wziął traktor tatusia i się bawił. Wypadki rzecz naturalna, ale jeśli się naraża życie sąsiadów to trzeba ich od razu informować o niebezpieczeństwie a nie chować się ze strachu przed konsekwencjami swojego czynu.

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.25%
 • GBP 5.0557zł 0.41%
 • EUR 4.3494zł 0%
 • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas