Wolontariusze Fundacji Lubelska Straż Ochrony Zwierząt przeprowadzili w środę w Parczewie akcję ratunkową. Dzięki interwencji uratowano dwa psy, "gnijące żywcem psie kokony".
Dzisiaj, z zagrożonych powodzą terenów, powróciła znaczna część strażaków, którzy przez blisko tydzień bronili wałów przez przerwaniem. Teraz mają czas na odpoczynek.
W środę wieczorem na ulicy Fabrycznej w Lublinie doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Kierowca jednośladu zatrzymał się na zaparkowanym aucie.
Dzisiaj przed południem w Sitańcu pod Zamościem od samochodu ciężarowego odpięła się przyczepa. Po chwili leżała w rowie.
Dzisiaj wieczorem telewizja TVN nada na żywo program „Uwaga” z Wólki pod Lublinem. Z miejsca gdzie w ubiegłym roku zginęła 19-letnia Kasia.
Zapraszamy do obejrzenia filmu jaki zrealizowaliśmy we wtorek 20 maja, podczas strażackiej inspekcji wałów na Wiśle. Jeszcze wczoraj strażacy uszczelniali przesiąkający wał w Braciejowicach. Teraz już wiadomo, że wysiłek nie poszedł na marne, wały zostały obronione.
Dzisiaj po południu, na ulicy Łęczyńskiej w Lublinie, zderzyły się dwa samochody osobowe. Były utrudnienia w ruchu.
Podczas wczorajszej inspekcji zagrożenia powodziowego, z pokładu policyjnego śmigłowca, najlepiej widać jak dużym zagrożeniem jest wysoki poziom wody w Wiśle. Zdjęcia pokazują na jak dużym obszarze rozlały się wezbrane wody rzeki.
We wtorek około godz. 16.30 na ulicy Wisznickiej kierując samochodem osobowym marki Opel potrącił pieszą przechodzącą przez jezdnię. W wyniku wypadku piesza doznała obrażeń ciała i została przewieziona do radzyńskiego szpitala. W chwili zdarzenia mężczyzna był pijany.
Prawie 2,5 kilograma marihuany zabezpieczyli wczoraj kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze weszli na teren jednej z posesji w dzielnicy Rury.
Dzisiaj późnym wieczorem kompletnie pijany kierowca szalał po osiedlowych uliczkach Lublina. Taranował barierki, samochody i latarnie.
W kolejny dzień zagrożenia powodziowego w województwie lubelskim wojewoda Wojciech Wilk wraz z Lubelskim Komendantem Wojewódzkim Policji Michałem Domaradzkim dokonali inspekcji zagrożenia powodziowego. Wspólnie przelecieli śmigłowcem nad Wisłą.
Pomimo powolnego opadania poziomu wody w Wiśle nadal na wałach pracują strażacy wspierani przez grupę osadzonych z Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim. Wspólnie uszczelniają przecieki w wale w Braciejowicach.
We wtorek po południu na al. Witosa w Lublinie potrącona została osoba piesza. Kolejny raz w tym samym miejscu.
Wczoraj w godzinach wieczornych pijany mężczyzna podpalił należące do niego samochody. Ogień rozprzestrzenił się na posesję.