Dzisiaj na żywo „Uwaga” z Wólki pod Lublinem

Dzisiaj wieczorem telewizja TVN nada na żywo program „Uwaga” z Wólki pod Lublinem. Z miejsca gdzie w ubiegłym roku zginęła 19-letnia Kasia.

Dzisiaj program Uwaga będzie nadawany z Lublina, a dokładnie z miejscowości Wólka, gdzie w połowie grudnia ub. roku, tragiczną śmiercią zginęła 19-letnia Kasia. Potracił ją policjant z Łęcznej, który najprawdopodobniej był pijany. Dziewczyna została tam potrącona na przejściu dla pieszych. Zmarła mimo reanimacji. Chociaż od wypadku minęło pięć miesięcy, do sądu nadal nie trafił przeciwko kierowcy akt oskarżenia.

Na dodatek prokuratura zleca co raz to dodatkowe badania i wizje lokalne. Kosztujące po kilka a nawet kilkanaście tysięcy złotych ekspertyzy, zaczęły według oceny prowadzących postępowanie, zmniejszać winę podejrzanego a przenosić ją na konto zmarłej.

W tej sprawie, która na nowo zaczęła stwarzać coraz większe kontrowersje, wypowiedzą się rodzice Kasi a także przedstawiciele lubelskiej prokuratury i policji.

Szczegóły tej bulwersującej sprawy już dzisiaj o godzinie 19:50 na kanale telewizji TVN.

(fot. lublin112)
2014-05-21 17:52:30

28 komentarzy

 1. do kamieniołomów pijaka! zwolnienie dyscyplinarne, władza zabija w dodatku po pijaku, gdzie powinna stać na straży cnót i prawa, sam powinien ze sobą skończyć, jak można żyć będąc takim zwyrolem?! Może był wcześniej w milicji i współpracował z ówczesną władzą, tacy nie mają sumienia i skrupułów…

  • Chyba wypiłeś o kilka setek (pryt, piw…) za dużo, bo pierdzielisz głupoty.
   1. Nikt nie twierdził, że policjant w chwili wypadku był pijany. Oskarżony był o spowodowanie wypadku i ucieczkę, nieudzielenie pomocy ofierze. Czyżby zmieniono kwalifikację czynu, czy też ty i Redakcja macie skłonność do bujania? Bo do tej pory, jak pisałem, nikt nie oskarżył sprawcy o jazdę „pod wpływem”. Można tylko gdybać, czy był, czy nie, ale to nie jest dowód w sprawie.
   2. Witold B. ma dwadzieścia kilka lat, więc nieboszczkę milicję może co najwyżej poznać z podręczników historii.
   3. Może i Witold B. nie ma skrupułów i sumienia, nie mnie o tym sądzić, ale ty na pewno nie posiadasz umiejętności czytania ze zrozumieniem. Niestety, twoi nauczyciele trudzili się daremnie. Ja pewnie też pisząc ten tekst, ale z głupkami, jak mawia Cejrowski, trzeba walczyć – zaatakować i przeciwstawić się dla „dobra publicznego”.

   • Ad. 1 W przypadku ucieczki z miejsca zdarzenia sprawca ponosi surowszą odpowiedzialność za popełnione przestępstwo (art. 178 § 1 kk), taką samą jak sprawca będący w stanie nietrzeźwości. Zamierzeniem ustawodawcy było przeciwdziałanie oddaleniu się z miejsca zdarzenia przez nietrzeźwych sprawców wypadków, którzy w ten sposób mogliby uniemożliwić stwierdzenie stanu nietrzeźwości. Celem uniknięcia takich sytuacji ustawodawca zaostrzył odpowiedzialność karną sprawcy wypadku uciekającego z miejsca zdarzenia.
    Ad. 2 Może i zbyt młody, ale sytuacja przypomina nieco czasy stalinowskie, kiedy spowodowanie wypadku samochodowego (wiadomo, kto wtedy miał samochód) w stanie nietrzeźwości było traktowane ulgowo, ponieważ było „nieumyślne” – spowodowane stanem upojenia – teraz też przeprowadza się „analizy”, które pewnie niebawem udowodnią, że dziewczyna chciała popełnić samobójstwo, a policjant nie zauważył jej, bo był zmęczony po ciężkiej służbie, oślepiło go słońce, ogłuszyły dzwony pobliskiego kościoła, itp.
    Ad.3 Rozumiem empatię w stosunku do kolegów ze służby, ale jeśli „nie tobie oceniać”, to łaskawie powstrzymaj się też od oceny trudu nauczycieli Twojego przedmówcy.

 2. A jakby to policjanta ktoś potrącił to ciekawe czy też by kierowce odciążali…

  • no jasne, a w tym przypadku „kruk krukowi oka nie wykole”, tak samo jak w przypadku lekarzy, jedna wielka mafia

 3. w końcu to policjant, więc pewnie zostanie uniewinniony, a wina spadnie na zmarłą dziewczynę. tak jest najprościej, ona się już nie obroni. tak działa polskie prawo.. wstyd. współczuję rodzinie, że muszą przez to przechodzić.

 4. Przykład idzie z góry. Wiele jest takich spraw zamiecionych pod dywan. Jak to się środowiska lekarskie bulwersowały, jak się wspominało o pijanym okuliście, który się w stojące na światłach samochody wbił. Policja też swojego nie da. Nie ma się co dziwić, skoro wszędzie dookoła sitwa.

 5. a wiadomo, że był pijany? z tego co wiem to oddalił się z miejsca zdarzenia ale nie był badany na zawartość alkoholu? pyt. do redakcji skąd ta informacja?

 6. Wójtowicz się nie popisał w tym programie ,po co ono tam polazło jak nic nie wiedział ,a w pewnym momencie mało się nie rozpłakał.

 7. osobiscie znam adwokata obronce
  rozmawialem
  prawdopodobnie udowodnili ze nie byl pijanyyyyyyyyyyy

 8. Jak by to policjant zginął tosprawca odrazu dostał by najwyższy wymiar kary a ze to młoda dziewczyna zginęła przez policjanta to co tam policjant pijany nie był winny bo jemu po pijaku wolno jezdzic a dziewczyna poprostu mu tylko przeszkodziła… szanowna policja w polsce tak karze pijanych kierowców tylko nie pijanych policjantów bo oni pić mogą i nawet zabić potem on nic nie zrobił to wszyscy winni co wy chcecie od ” uczciwego” policjanta….. po takiej postawie nikt władzy ani „stróżów prawa” w polsce szanować nie będzie

 9. czy pijany czy nie, nieważne, dziewczynie życia nie zwróci… Ale jak można na nią winę zrzucać? Przecież była na przejściu dla pieszych!! Od kiedy to winna jest osoba, która zostaje potrącona, w tym przypadku niestety zmarła, a nie sprawca wypadku, czyli kierowca, który nie dość, że uderzył w dziewczynę to jeszcze uciekł z miejsca… I jeszcze opowiadał, że sarnę potrącił? To co on, nie zatrzymałby się żeby sprawdzić czy ma cały samochód i czy może nadal jechać? chory jest system prawa w Polsce…
  Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłej dziewczyny…

 10. A JA SIĘ TAK ZASTANAWIAŁEM ZARAZ PO WYPADKU. ŻE TO DOPIERO BĘDĄ JAJA JAK WYJDZIE ŻE PIESZA JEST WINNA, A TAMTEN UCIEKŁ BO SPANIKOWAŁ.

 11. Zawsze chciałem zostać policjantem!

 12. uciekł więc nie można stwierdzić, że pijany. Kilka dni temu była przeprowadzana rekonstrukcja wydarzeń z udziałem biegłych którzy chyba potrafią obiektywnie zbadać czy mógłby zobaczyć i wyhamować przed pochłoniętą rozmową telefoniczną nastolatką która sobie weszła przed jadące auto

 13. rowniez kierowca

  do kierowca:dziewczyna przekroczyla juz os jezdni takze pod kola samochodu napewno nie weszla a moze Ty jestes z rodziny Witolda B. ze masz takie dokladne informacje ze rozmawiala przez telefon?!!!

 14. Ten kierowca jest zabójcą, bez oznak współczucia i jakichkolwiek uczuć! Dlaczego odjechał???Jestem w 100% pewny że był pijany takie gnoje jak on zawsze opuszczają miejsce zdarzenia. Powinni go tak udupić, żeby odechciało mu się żyć, żeby sam wymierzył sobie tą najwyższą karę na równi z Tą dziewczyną która straciła życie! A ten MORDERCA mając jakieś tam znajomości, mniejsze lub większe, na pewno będzie kombinował żeby uniknąć wyroku skazującego. Szczere wyrazy współczucia dla rodziny dziewczyny, bo bardzo ciężko jest przeżyć śmierć swojego dziecka. To już nie pierwszy „niebieski” MORDERCA z Łęcznej który spowodował wypadek na tej trasie.
  Życzę wytrwałości dla rodziny, bo sprawa taka jak ta ciągnie się nie rok, nie dwa, tylko kilka lat !
  Wasze dziecko nie żyje, wiec nie dajcie MORDERCY chodzić na wolności, walczcie do końca, choć łatwo nie będzie !!!

  KRATY DLA PIJANYCH TCHÓRZY !!!

 15. Polska to jest chory kraj. Nie zdziwię się, że rodzina ZABITEJ na przejściu dla pieszych dziewczyny będzie płacić MORDERCY za uszkodzony samochód. A to, że uciekł z miejsca wypadku ,nie udzielił pomocy i zacierał ślady to nic. Ja już dawno pogodziłem się z tym,że w Polsce nigdy nie będzie normalnie. Dlatego apel do młodzieży: wyjeżdżajcie z tego bantustanu europejskiego do normalnych krajów.

 16. Najzwyklejszy ŚMIEĆ. I utrzymuj teraz takiego ŚMIECIA za nasze podatki jak pójdzie siedzieć. Dzieci w domach dziecka nie mają co jeść a taki ŚMIEĆ nie będzie się martwił o to. O ile ŚMIECIA skażą.

 17. Gdyby był trzeźwy to by nie uciekł z miejsca wypadku, a ucieczka z miejsca zdarzenia i nie udzielenie pomocy powinno być traktowane jak jazda pod wpływem. A skoro spanikował i uciekł to należało by się zastanowić czy nadaje się do pracy w policji, aż strach takiemu dać broń do ręki bo spanikuje w jakiejś sytuacji i powystrzela ludzi na chodniku (ulicy). A w Polsce prawo jest dla władzy a nie dla obywateli. Żal

 18. Niech się piesi święte krowy oduczą lewackiej zasady że na przejścia mogą sobie włazić bez upewnienia, bo to samochód ma się zatrzymać. Z czystego prawa fizyki więcej energii kosztuje wyhamowanie masy niż zatrzymanie się świętej krowy. Poza tym odsyłam do kodeksu drogowego na temat obowiązków pieszego.

 19. A mnie nie zdziwi jak się okaże że to wina tej dziewczyny, tzn. że biegli tak stwierdzili. Mój wujek też zginął na pasach. Kończył przechodzić przez przejście. Biegły (sąsiad sprawcy wypadku) stwierdził, że wujek był wysoki miał długie nogi więc zachodzi prawdopodobieństwo, że szedł szybko, więc kierowca mógł go nie zauważyć Po zaskarżeniu decyzji, wniosek ponownie rozpatrywał inny biegły, ale kolega z kancelarii 1 biegłego. Polska to fajny kraj.

 20. Dla mnie ten policjant jest po prostu zabójcą niezależnie od okoliczności zabił i uciekł z miejsca wypadku nie udzielając pomocy. Zgodnie z naszym prawem jest to jedno z najcięższych przestępstw na drodze. Pomijam już fakt, ze był pod wpływem alkoholu, że piesze przekroczyła oś jezdni. Za to wszystko powinien zostać jak najdotkliwiej ukarany. Powinien to być proces pokazowy i transparentny. Jednakże Policja ma odpowiednie narzędzia aby uniknąć odpowiedzialności ale bandyta i łajdak zostanie zawsze bandytą i łajdakiem.

 21. Program do d..y . Rodzice wiadomo co powiedzą , ciekawscy też , glina nie może mówić swoich osądów bo jest takie coś że nie wolno im mówić dopóki sprawa w toku i nawet jak coś wie to nie powie . Sprawca uciekł i grozi mu jak by prowadził po pijaku , Reporter ciągle przerywa wypowiedzi szczególnie gliny . Padł jeden rozsądny głos nikt nie mówi nic o żonie sprawcy , też jechała , też widziała , też mogła coś zrobić- nie zrobiła nic . Obrazek szczerzących się dzieciaków do kamery niezapomniany . Żeby było jasne nie jestem gliną i nie byłem ani to nie jest moja rodzina .

 22. Ktoś próbuje forsować scenariusz, że dziewczyna sama się rzuciła pod koła albo zagapiła się i wlazła pod auto pędzącego pana policjanta, jeżeli nawet by tak było dlaczego pan władza razem z współmałżonką uciekł bocznymi drogami i oddał auto do mechanika w celu zatarcia śladów, a w pracy kolejne dni spokojnie pełnił służbę? To jest skandal że ktoś w ogóle próbuje mu myć ręce i przenosić winę na nieżyjącą, która nie może się obronić!!!!!!!!!! Razem ze swoją żoną powinni być surowo ukarani, Policja powinna pamiętać, że policjanci też mają rodziny i dzieci które mogła spotkać śmierć w podobnym zdarzeniu !!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9772zł 0.38%
  • GBP 5.1293zł 0.22%
  • EUR 4.3017zł 0.43%
  • CHF 4.0542zł 0.43%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Żołnierze Wyklęci – wielkie obchody Dnia Pamięci w Chełmie
   Zagrają dla Jasia Bednarza. Chłopiec cierpi na chorobą genetyczną – zespół Aperta
   Pokazywanie miasta. Drugi spacer z perspektywy osoby niewidomej
   Zaproszenie na wystawę „Miejsca, które były”
   I Otwarte Mistrzostwa Tańca o Puchar Wójta Gminy Firlej
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.