Odpowie za oszustwa „na policjanta”. Przyznał się do czterech przestępstw

Lubelscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowie przed sądem za oszustwa metodą „na policjanta”. 29-latek wpadł w ręce mundurowych we Wrocławiu, mężczyzna przyznał się do czterech przestępstw.

Przed miesiącem na terenie Lublina doszło do oszustw metodą „na policjanta”. Do starszych mieszkańców miasta zadzwoniła osoba podająca się za policjanta i przekazała informację o wypadku z udziałem członka rodziny. Oszust informował, że potrzebne są pieniądze na kaucję i przychodził do domów pokrzywdzonych osób, a następnie przedstawiał się za funkcjonariusza. Sprawca odbierając pieniądze starał się wykazywać profesjonalizmem. Dokładnie fotografował gotówkę oraz udawał, że ją oznacza.

Trzy starsze kobiety straciły niemal 90 tys. złotych. Jedna z mieszkanek Lublina w czasie spotkania z fałszywym funkcjonariusze zorientowała się ma do czynienia z oszustem. Kobieta próbowała wyrwać mu gotówkę oraz gonić sprawcę. W wyniku tego zdarzenia pokrzywdzona spadła ze schodów. Z kolei w Białymstoku emeryt w ostatniej chwili cofnął się przed przekazaniem 100 tysięcy złotych. Mężczyzna miał już wypłaconą całą sumę z banku, gdy zorientował się, że cały czas jest obserwowany i może to być oszustwo.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie ustalili, że za przestępstwami stał 29-latek. Mężczyzna został zatrzymany we Wrocławiu. 29-latek przyznał się do wszystkich czterech przestępstw. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Może mu grozić do 8 lat więzienia.

(fot. Policja Lublin)

Zobacz również

4 komentarze

  1. A kasę oddał ? Pewnie nie i nie odda .Ale ważne ze się przyznał ,to jest najwazniejsze dla sądu ,takie „bzdety ” jak odzyskanie skradzionej gotówki ,to mało istotny „szczegół „

  2. Grozić to sobie może, ale tak z półtora roku dobrze by mu zrobiło.

  3. Coś mało słychać o wykrywalności takich śmieci w stosunku do ilości zdarzeń. Jeszcze mniej o wyrokach prawomocnych.

  4. Uciąć łapy.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021