Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nowi funkcjonariusze w lubelskim garnizonie Policji

Wczoraj lubelski garnizon policji zasiliło 34 nowych funkcjonariuszy. Policjantki i policjantów powitał w naszych szeregach Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc. Podczas uroczystości policjantom z komend miejskich i powiatowych przekazanych zostały 11 nowych radiowozów.

Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyło się uroczyste ślubowanie 34 nowych funkcjonariuszy. Młodzi funkcjonariusze odebrali już legitymacje służbowe, a wkrótce wyjadą na kilkumiesięczny kurs podstawowy.

Wśród nowych funkcjonariuszy jest 27 mężczyzn i 7 kobiet. Kandydaci do pracy w policji musieli przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmowało m. in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską.

 

 

Po powrocie z policyjnej szkoły, policjanci zasilą szeregi komend w Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie, Zamościu, Hrubieszowie, Lubartowie, Łukowie, Parczewie, Puławach, Radzyniu Podlaskim, Rykach, Świdniku oraz KWP w Lublinie. Łącznie do służby przyjętych zostało w tym roku 130 funkcjonariuszy.

W czwartek przekazano również policjantom 11 nowych radiowozów. Dziesięć z nich to samochody osobowe marki Kia Ceed, kolejny to samochód terenowy marki Ford Ranger wraz z łodzią. Pojazdy marki Kia Ceed zostaną przekazane do komend w Białej Podlaskiej, Opolu Lubelskim, Łęcznej, Tomaszowie Lubelskim, Janowie Lubelskim, Świdniku, Hrubieszowie i Radzyniu Podlaskim. Do komendy w Opolu Lubelskim trafi również terenowy ford z łodzią.

2018-09-28 07:24:47
(fot. wideo Policja Lublin)

14 komentarzy

 1. Po prostu niesamowite!!!

  Co to ma być? Gdzie na świecie przy zaprzysiężeniu policjantów jest ksiądz? Po co? Co za ciemnogród! Dla mnie jest to nie do przyjęcia

  • Eutanazja Ksantypa

   Odpowiadam: nigdzie na świecie, ale w Polsce, Konkordatem związanym z nie tylko Watykanem, ale i z Bogiem, za cholerę nie da sie nie wydać pieniędzy na pokropek i mamrolenie guseł i zaklęć.
   Ponoć bez tego policjantka nie byłaby, policjantką, a policjant policjantem.

   • Anioł Cieć Dyżurny

    Tak to właśnie wygląda, głośno głoszona prawda o rozdziale i niezależność Państwa od „świętego” Kościoła.
    A tymczasem dla pieniędzy, kler poświęci nawet wychodek (dawniej: sracz) za stodołą, albo będzie się modlił nad używaną prezerwatywą w intencji dusz plemników*.

    * – mieliśmy takiego posła, który z sejmowej mównicy zapewniał, że każdy plemnik ma duszę.

 2. Zostali zaprzysiężeni, namaszczeni, pokropieni, poświęceni… wygłoszono stosowne przemówienia, wymamrotano zaklęcia – będą z nich policjanci.
  Pomyślności na nowej drodze życia.

  • Dyrdymałko Eustachy

   Podobnież naukowcy (oczywiście amerykańscy) udowodnili, że taki „pobłogosławiony” policjant bardziej pamięta 10 przykazań Najwyższego i np.zamiast zabić jakiegoś bandziora, czy zboka, sam woli się dać zabić, byleby „człowiekowi”, „bratu w Chrystusie” nie stała się krzywda, a sam żeby nie musiał się tłumaczyć przed prokuratorem.

 3. Fajna ta czarna w kucyku.To już zima, że podają rękę w rękawicach?
  ps.Dzisiaj idę do kina na Kler.

  • Pan oficer chyba nawet nie słyszał o tym, że w żadnym przypadku nie podaje się ręki w rękawiczce.
   Takich mamy oficerów.

 4. .. wszyscy mundurowi jak policja , straż graniczna , pożarna i cała reszta tak narzeka na płace, i pchają się do budżetówki drzwiami i oknami , a prywaciarzom brakuje rak do roboty !!

 5. dzisiaj przysięgają , jutro będą strajkować bo żle w policji , tak mało zarabiają i w ogóle !

 6. He, ciekawe ilu z nich odpadnie na szkoleniu, a ile po, jak już trafia na ulicę i doznają ciezkiego szoku że jednak nie jest tak jak w serialu policyjnym

 7. Hahaha w policji

 8. Bo jak by nie było księdza to szewca tego samego dnia też by nie było już.