Niedzielna seria alarmów bombowych w całym kraju. W Lublinie ostrzeżenie odczytali dopiero dzisiaj

Dzisiaj rano ewakuowani zostali pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Na adres mailowy uczelni wpłynęła informacja o rzekomym ładunku wybuchowym. Był to fałszywy alarm.

W poniedziałek rano pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie sprawdzając nadesłaną korespondencję, znaleźli w skrzynce mailowej informację o rzekomym ładunku wybuchowym, jaki miał zostać podłożony na terenie obiektu. Od razu wdrożone zostały odpowiednie procedury. Powiadomiono policję, zaś z budynku rektoratu ewakuowano wszystkie osoby.

Na miejscu interweniowali funkcjonariusze, którzy przystąpili do sprawdzania budynku. Wykorzystano do tego celu psa wyszkolonego w odnajdywaniu materiałów wybuchowych. Działania zabezpieczały trzy zastępy straży pożarnej oraz zespół ratownictwa medycznego. Okazało się, że alarm był fałszywy.

Jak ustaliliśmy, mail z informacją o bombie, został wysłany w dniu wczorajszym. Z uwagi, iż była to niedziela, wiadomość odczytano dopiero dzisiaj. W weekend podobne wiadomości trafiły do wielu obiektów w całym kraju m.in. do szpitali czy galerii handlowych. Z przekazanych nam informacji wynika, że nie tylko w Lublinie wiadomości odczytano dopiero dzisiaj. Podobna sytuacja miała miejsce m.in. w Urzędzie Miejskim w Warcie, Inwest-Parku w Pile, Starostwie Powiatowym w Żaganiu czy też w Galerii Jurajskiej w Częstochowie.

(fot. nadesłane – Aleksandra)

6 komentarzy

  1. Głupi uśmiech na piance piwa

    Hahaha😁 jaki wniosek? Nie czytać maili 😁 Lublin stan umysłu 😁 ale w tym przypadku wyszło na dobre 👏

  2. Nie mogą dzwonić bo numery zarejestrowane to teraz na maile się przerzucili. I po co było ludzi męczyć z rejestrowaniem kart SIM (ofert na kartę) jak już kiedyś pisałem, że tacy deb*le co to robią i tak znajdą inny sposób, przynajmniej kiedyś bez problemu można było sobie operatora sprawdzić a tak podawaj wszędzie swoje dane, a większość ludzi była i tak odnajdywana co dzwoniła a teraz szukaj wiatru w polu bo mail wysłany pewnie 10 minutowym adresem email za pomocą VPN z opóźnionym wysyłaniem gdzieś w jakimś np salonie z PC czy telefonami i nikt nic wiedzieć nie będzie i nikogo znaleźć nie można. Bo nawet jak obejdą VPN i znajdą skąd wysłane jakimś cudem to co po kamerach jak wysyłanie opóźnione a tysiące ludzi chodziło. A tak to jak taki d*bil kartę wyrzucił to po adresie imei telefonu i stacjach bazowych co się łączył znajdywali go, bo mało który i telefon wyrzucał.

  3. Chciałbym by moje posty były widoczne

    BTW, tak właśnie terroryści przygotowują się do zamachu. Sprawdzają czas reakcji służb, ich drogę, ich procedury.

  4. Lublin nie dał się nabrać 😂

  5. W sieci nikt nie jest anonimowy ,także sprawca/y są już ujęci i czekają na środek zapobiegawczy.

  6. Bomba nie zając.. 😂😂😂

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska
Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania