Nie płacił rat za audi, nie chciał oddać pojazdu do firmy leasingowej. Odpowie za przywłaszczenie

Policjanci z Łukowa i Białej Podlaskiej odzyskali pojazd marki Audi o wartości ponad 70 tys. złotych. Zatrzymany 30-latek nie spłacał rat leasingowych za auto, nie zamierzał zwrócić go do firmy i korzystając dalej z pojazdu zamontował na nim tablice rejestracyjne z innego auta.

Łukowscy policjanci otrzymali zgłoszenie od jednej z firm leasingowych, że 30-letni mężczyzna wziął pojazd w leasing, ale po uregulowaniu pierwszej wpłaty, zaprzestał płacić za pojazd.

Kontakt firmy leasingowej z mężczyzną nie przynosił skutku, więc została mu wypowiedziana umowa i zobowiązano go do zwrotu pojazdu. 30-latek unikał jednak kontaktu z firmą, co więcej ukrywał audi.

O przywłaszczeniu wartego ponad 70 tys. złotych auta przez 30-latka z gminy Łuków firma leasingowa powiadomiła policję. Wyjaśnieniem sprawy i odzyskaniem samochodu zajęli się łukowscy funkcjonariusze.

Mężczyzna mówił im, że ureguluje wszelkie zaległe wpłaty, i że audi Q7 spaliło się poza granicami kraju. Jednak mężczyzna nie potrafił potwierdzić swej wersji, nie przedstawił też żadnego dokumentu potwierdzającego wpłatę na konto firmy leasingowej. Policjanci nie wierząc w zapewnienia 30-latka szukali auta i nawiązali współpracę z funkcjonariuszami z sąsiednich jednostek.

W minioną sobotę kryminalni z Łukowa razem z policjantami z Białej Podlaskiej ustalili, że audi znajduje się na jednej z posesji w gminie Wisznice. Samochód kilka dni wcześniej pozostawił tam 30-latek z gminy Łuków, który wcześniej mówił im, że auto spłonęło. Na ujawnionym audi zamontowane były tablice rejestracyjne z innego pojazdu.

Odzyskany samochód został zabezpieczony, wkrótce 30-latek usłyszy zarzut. Za przywłaszczeni auta grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

2018-08-13 18:33:57
(fot. Policja Łuków)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. dostał samochód po okazaniu książeczki SKO

 2. Mundry inaczej:)

 3. Głupi…..że aż brak słów…..dosłownie czubek…..

 4. To sobie poszpanował.

 5. Przywłaszczenie, tak? Toż to kradzież, nazwijmy to po imieniu!

  • Pela idź się doucz.
   Przywłaszczenie – występek polegający na włączeniu cudzej rzeczy ruchomej lub cudzego prawa majątkowego do swojego majątku. Przywłaszczona rzecz musi wcześniej znajdować się w legalnym posiadaniu sprawcy chociażby wskutek jej znalezienia. Sprawca, który przywłaszcza sobie rzecz postępuje z nią tak, jakby był jej właścicielem.
   Przywłaszczenie różni się od kradzieży brakiem elementu zaboru rzeczy.

   • Jak zwał, tak zwał, nie wnikam. Efekt jest podobny, jeśli nie taki sam. Jak pójdę do sklepu po kilo ziemniaków, ale zapłacę tylko grosz, bo biore je w leasing, a potem reszty nie zapłacę, to ich tak naprawdę nie ukradnę, tak? Oł jea! Prawniczy bełkot może to i różnicuje, ale finalnie mam coś, za co nie zapłaciłam. Czyli kradzież. Tyle w temacie.

 6. Typowy Polak długu nie oddam a co 2 rok auto z salonu typowy śmieć

 7. Prawdziwy Janusz biznesu…

 8. Łuków i wszystko jasne….. właściciel pewnie pseudo firmy transportowej…. brak słów po prostu janusz biznesu

 9. jaki młotek 😀 swoją drogą leasing na dość stare już audi? ciekawe

 10. Kupię to audi za 70 tys. Od ręki za gotówkę.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Uroczyste poświęcenie wozu bojowego w Żabnie
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
W najbliższą sobotę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się „Potańcówka”
Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy