Nagrał spot wyborczy na lubelskim deptaku, nie spodobał się on policji. Kandydat został ukarany

Kandydat do Parlamentu Europejskiego z naszego regionu został skazany za łamanie przepisów w trakcie kręcenia zdjęć do klipu wyborczego. Chodzi o fragment, kiedy porusza się on samochodem po Krakowskim Przedmieściu w Lublinie, które przeznaczone jest tylko dla pieszych.

Przed lubelskim sądem zapadł kolejny wyrok w sprawie byłego kandydata partii Wiosny do Parlamentu Europejskiego Marcina W. O przedsiębiorcy z powiatu ryckiego zrobiło się głośno za sprawą jego spotu wyborczego, który został nagrany w rytmie disco polo. Szybko stał się on hitem internetu, jednak wiele osób dostrzegło, iż kandydat w trakcie nagrywania materiału wideo złamał szereg przepisów.

Chodziło o to, że jeździł samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, czy też wjechał na lubelski deptak, po którym prywatne pojazdy nie mogą się poruszać. Pomimo tego kandydat zyskał sporą popularność, której inni z pewnością mogli mu pozazdrościć. Policja postanowiła rozliczyć Marcina W. za niestosowanie się do przepisów Ruchu Drogowego, co zostało utrwalone w spocie wyborczym.

Za kierowanie pojazdem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz wjechanie na deptak skierowany został do sądu wniosek o ukaranie kandydata do Europarlamentu. W lipcu sąd uznał Marcina W. za winnego i skazał go na grzywnę w wysokości 300 zł. Policja nie zgodziła się z tym orzeczeniem uznając, iż kara jest zbyt niska. Dlatego też sprawa została rozpatrzona ponownie. Tym razem już w normalnym trybie, przy obecności obu stron. Tym razem Sąd Rejonowy Lublin-Zachód skazał Marcina W. na karę grzywny w kwocie 2 tys. złotych oraz zobowiązał go do zapłaty 300 zł kosztów sądowych.

To nie jedynie problemy przedsiębiorcy z powiatu ryckiego. Toczy się bowiem wobec niego prokuratorskie śledztwo i przedstawiono mu poważne zarzuty. Sprawa dotyczy wyłudzeń dofinansowania z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dla tzw. grup producenckich. Jak ustaliła Prokuratura Okręgowa w Warszawie, pod koniec października 2011 roku została założona spółka Friends Fruits kierowana przez Marcina W. Niebawem złożyła ona do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wniosek o uznanie jej za grupę producentów. Na ten cel miało być przeznaczone 38 mln złotych przy czym 75 proc. tej kwoty spółka zamierzała zdobyć z unijnych dotacji.

Pierwsze pięć wniosków złożonych zostało w mazowieckim oddziale ARiMR i rozpatrzono je pozytywnie. Po przeniesieniu siedziby spółki do miejscowości Kazimierzyn koło Ryk kolejne dwa wpłynęły już do lubelskiego oddziału Agencji. Tym razem urzędnicy dopatrzyli się nieprawidłowości i powiadomili o wszystkim prokuraturę. W grudniu ub. roku agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Lublina zatrzymali osiem osób reprezentujących Friends Fruits. Sześć z nich to zarząd grupy i jej członkowie, kolejne dwie to przedsiębiorcy, którzy wykonywali prace przy inwestycjach realizowanych przez spółkę.

Wśród zatrzymanych był prezes Friends Fruits Marcin W. Jak wyjaśniał wtedy Temistokles Brodowski z CBA, wszystkie te wnioski miały zawierać nieprawdziwe dane, przez co doprowadzono agencję rolną do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Spółka Friends Fruits miała wyłudzić z Agencji ok. 16,5 mln zł, a zamierzała wyłudzić kolejne 5,5 mln zł poprzez składanie fałszywych faktur VAT dla rozliczenia wydatków na inwestycje. Fałszowane miały być również dane o ilościach wyprodukowanych warzyw i owoców.

(fot. kadr ze spotu wyborczego Marcina W.)

Zobacz również

21 komentarzy

 1. J….ć, karać, nie wyróżniać, prawidłowo, brawo!!!

 2. ten koles ma w d… e przepisy prawo i kodeks w najnowszym spocie smiga po litewskim

 3. Dlaczego nikt nie pisze że Pan Marcin był kandydatem Wiosny Pana Biedronia ! Dlaczego został ukarany za wjazd na deptak – podczas nagrywania spotu pojazd poruszał się z prędkością max. 5 km/h nie zagrażał nikomu – a został ukarany mandatem 2000zł (Ludzie nawet za przekroczenie prędkości o 50km/h w mieście jest tylko 500zł) i ostatnia uwaga gdzie była policja i ta straż wiejska jak kręcony był materiał przecież nie trwało to 2 min ! Gdzie był i co robił w tym czasie nadzór – monitoring miejski ?

 4. To stąd to RS6 jest :)))

  • Jak to z partii lewicowych sponsorowane z kapitału niemieckiego – nawet w tym przypadku nie chełpili się żeby przerejestrować tylko cały czas śmiga na Niemcu ! Tak Panie Biedroń to kandydat z Pańskiej partii !

 5. Dyrdymałko Eustachy

  Jego nieszczęście głównie polega na tym, że nie trzyma z jedynie słuszną partią.
  „Swojaka” by nie ciągali po prokuraturach i sądach

  • Jego nieszczęście polega na tym, że jak większość u Biedronia ma sieczkę zamiast mózgu :)) Co chciał osiągnąć jeżdżąc RS6 na niemieckich blachach po deptaku??? Taki spot pasuje do „Seby” nie do polityka. Całe to towarzystwo ma inteligencję „Seby”,.. ale.., żaden „Seba” by im ręki nie podał :))
   Coś mi się zdaje, że to nie jedyny kłopot „Pana Marcina” z prawem…

  • Przecież sądy są lewackie! Vide przemarsze zboków w Polsce.

 6. No proszę, a wczoraj wbrew mojemu sprzeciwowi powiesili baner wyborczy, na moim opłaconym miejscu reklamowym, na mojej konstrukcji reklamowej! Brawo KO, brawo panie nr 2 listy wyborczej! Spotkamy się na wokandzie

 7. **** myslal ze sie upiecze

 8. człowiek-kiełbasa

  Taka to Wiosna.

 9. Niech się zapisze do piSS i po problemie. Jeszcze się tym co się czepiają się oberwie…

 10. No tak jak pisiory że swoimi numerami zasłaniają skrzyżowania to jest prawidłowo

 11. I zrobili mu z d… Wiosny jesień średniowiecza… XD

 12. Najpierw nakraść a potem za te pieniądze do władzy. Czyżby taki był sposób w Polsce na zostanie elitą polityki ?

 13. Typowy cebulak i janusz biznesu a nie przedsiębiorca:-).

 14. startuje z ostatniego miejsca do senatu, walka o immunitet i uniknięcie wyroku -tylko to się liczy na chwilę obecną

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online