Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na parczewskim rynku zrobiło się świątecznie (zdjęcia)

Miasta w regionie przystrajają się na nadchodzące święta. Nie inaczej jest w Parczewie, gdzie w centralnym punkcie miasta stanęła szopka i pojawiły się świetlne iluminacje.

Parczewski rynek jest już w mikołajkowej i zimowej szacie. Na głównym placu miasta stanęła szopka, a także choinka, ogromna podświetlana bombka oraz sanie z reniferami.

Parczew jest kolejnym miastem w regionie, gdzie pojawiły się świąteczne iluminacje. Ozdoby kojarzące się ze świętami można już podziwiać m.in. w Lublinie, czy Puławach.

Moda na świąteczne miejskie iluminacje jest wynikiem połączenia tradycji, kultury, komercji i pragnienia tworzenia magicznych i atrakcyjnych miejsc w okresie świątecznym. To również sposób na dodanie uroku i radości w okresie, który jest szczególnie ważny dla mieszkańców.

W niektórych miastach i regionach iluminacje stały się ważnym elementem lokalnych tradycji. Niektóre z nich organizują coroczne ceremonie zapalania świateł, parady świąteczne i festiwale iluminacji, które przyciągają mieszkańców i turystów.

4 komentarze

 1. a na rynku barak handlowy świadectwo chciwości włodarzy z lat 90’

 2. Odi Profanum Vulgus

  Dobrze, że postawili te choinki. Przynajmniej w zimie jakieś drzewa na tym betonowym rynku będą.

 3. Betonoza „całom gembom”…. Burmistrz tego „nowoczesnego” miejsca na ziemi, powinien latem wraz ze swoim biurkiem emigrować na tą pustynię i służyć suwerenowi…

 4. Przynajmniej w Parczewie jest nocą jasno..
  Przyjedźcie do Janowa Lubelskiego zobaczyć jak świecą nowe lampy led:)
  Panuje półmrok jak w latach 50tych..
  Takie mądre władze ma Janow Lub.
  Było na ten temat wiele mówione i pisane w internecie bez jakichkolwiek odzewu.

Dodaj komentarz

Z kraju