Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na lubelskim Starym Mieście rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy (zdjęcia)

Około 40 twórców z naszego regionu prezentuje swoje wyroby na Jarmarku Bożonarodzeniowym, jaki rozpoczął się w Lublinie. Są też dodatkowe atrakcje.

W sobotę na Rynku Starego Miasta w Lublinie rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy. Dwudniowe wydarzenie zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Na ustawionych wokół Trybunału Koronnego stoiskach twórcy z naszego regionu prezentują szereg wyrobów.

Można znaleźć m.in. bożonarodzeniowe stroiki i ozdoby, ręcznie robione maskotki, obrazy malowane na drewnie, pierniki, świece, bombki i wiele innych. Jest też duży wybór miodów. Na scenie prezentują się zespoły ludowe oraz lokalni artyści. Można też obejrzeć pokazy kulinarne oraz zdobyć choinkę od leśników z Krasnegostawu.

Dziś Jarmark potrwa do godz. 18.00. Jutro zaś w programie jest m.in. występ zespołów „Dysowiacy” i „Po Noszemu”, pokazy gotowania zupy grzybowej i kapusty wigilijnej, wręczenie Laurów Promocyjnych producentom wyrobów wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych w 2023 roku a także tradycyjny stół wigilijny.

PRZECZYTAJ

W poniedziałek startuje w Lublinie Festiwal Bożego Narodzenia. Warto odwiedzić Jarmark Świąteczny

5 komentarzy

  1. … tak „kupczyć” w niedzielę, nieładnie mówił ksiądz, szydowskie zajęcie … koncerty owszem

  2. Festiwal drożyzny i zbędnych durnostojek

    • Nie jest tak drogo. Pajda czerstwego chleba że smalcem bez smalcu jedyne 25 zł, z ogórkiem 30 zł.

  3. PIS -Pieniądze i Stołki

    POdziękujcie POprzednikom za drożyznę woleli nabijać własną kasę jak POlaków won z Polski

    • Było głośno o twoim przypadku. Wiele lat temu, jak pijaczka wyskrobała patykiem na śmietniku plód z wodogłowiem i zostawiła na śmierć ale szczury wychowały. W szoku jestem że nauczyłoś się pisać. Tylko się nie rozmnażaj bo twoje potomstwo też będzie chore.

Dodaj komentarz