Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Miasto Lublin chwali się nowym dworcem. Są zdjęcia ze środka i nagrania (zdjęcia, wideo)

Prace budowlane na terenie Dworca Metropolitalnego w Lublinie dobiegły końca. Pojawiają się pierwsze zdjęcia i nagrania ze środka obiektu. Trzeba przyznać, że nowy dworzec prezentuje się okazale.

– Można na niego patrzeć godzinami. Zaglądamy do środka lubelskiego dworca. Z pozwoleniem na użytkowanie prezentuje się jeszcze bardziej okazale. Już niebawem zaprosimy Was na dni otwarte tego słynnego już na całą Polskę obiektu. Pierwsze autobusy odjadą z Dworca Lublin z początkiem roku – poinformowało Miasto Lublin i opublikowało zdjęcia oraz nagrania ze środka obiektu.

Budynek ma dwie kondygnacje i ogólnodostępny „zielony dach”. Perony także są przykryte dachem. Pomieszczenia są oddzielone przeszkleniem od hali dworcowej, co można opisać jako „budynek w budynku”. Zabieg ten ogranicza zużycie energii. Przewidziano też inne ekologiczne elementy: nawadnianie „zielonego dachu” odzyskaną wodą opadową, kostkę antysmogową oraz system ograniczający zużycie światła. W 2019 projekt został wyróżniony w konkursie World Building of the Year, a rok później – w konkursie Real Estate Impactor. W 2022 dworzec otrzymał wyróżnienie Green Building Awards w kategorii „najlepszy projekt ekologiczny”.

Jak Wam się podoba?

 

72 komentarze

 1. Komu to potrzebne?

  A drogowiska w centrum pełne dziur, fałd, łat, zapaści itd, itp.
  Ale chwalą się, że jest „nowy” dworzec…. za kolejne miliony DŁUUGU.

  Niech się „miasto” pochwali wielkością szubienicy DŁUUUUGU. Ile już jest??

 2. Będzie rdza na rdzy

  Tylko pomyśleć, czy można było sobie bardziej utrudnić niedaleką „renowacje” tego szajsu – szczególnie patrząc na te zew. ażurowe podpory.

  Rozumu, szczęścia, zdrowia i kasy przy ich odrdzewianiu, „piaskowaniu” i malowaniu. Dojście znakomite.. :). Ale gołąbki i inne ptactwo będzie zadowolone z pracy tego dubajskiego architekta.

  Ale może o to własnie chodziło… kolejna studnia bez dna?
  Mamy stadion pustostan, lotnisko nielotów, będzie dworzec nieruchu (albo dla ukrainskich busów..)

 3. Gołębie będą zadowolone z tych „dizajnerskich” słupów. Przekonamy się też szybko ile kosztuje i jak (nie)działa ta „ekologia”. Obiekt potrzebny, tylko dlaczego on jest tak przekombinowany i przez to kłopotliwy i drogi w eksploatacji i utrzymaniu?

Dodaj komentarz