Mętów: Sprawcy podpalenia stodoły zatrzymani

Policjanci z III komisariatu w Lublinie ustalili sprawców podpalenia stodoły w Mętowie. Do pożaru doszło w miniony weekend. Z ogniem walczyło kilka zastępów straży pożarnej.

Do pożaru stodoły doszło w nocy z soboty na niedzielę przed godziną 2 w Mętowie, w gminie Głusk. Zanim strażacy przybyli na miejsce, ogień próbowali opanować właściciele budynku. Po przyjeździe pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że ogniem objęte jest wnętrze murowano-drewnianej stodoły. Głownie palił się słoma składowana wewnątrz pomieszczeń.

W akcji gaśniczej brały udział zastępy strażaków z okolicznych OSP oraz z PSP Lublin. Działania straży pożarnej polegały głównie za przelewaniu wodą i przerzucaniu palącej się słomy i siana oraz polewaniu wodą elementów konstrukcyjnych budynku.

Na miejscu interweniowała również policja. W pożarze nikt nie ucierpiał.

Jak się okazało stodoła została podpalona przez 18-latka. Mężczyzna wraz z drugim sprawcą, 17-latkiem, za pomocą łatwopalnej substancji podpalili budynek. Stodoła uległa całkowitemu zniszczeniu, a jej właściciel oszacował straty na co najmniej 25 tys. zł.

Policjanci zatrzymali podpalacza już następnego dnia. Okazał się nim 18-leni mieszkaniec Lublina, notowany wcześniej w policyjnych kartotekach. Młodzieniec przyznał się do winy.

– Policjanci ustalili, że tej nocy nie działał jednak sam. Pomagał mu jego 17-letni znajomy. Jego z kolei mundurowi zatrzymali wczorajszego ranka. Również i on nie zaprzeczył stawianym mu zarzutom. Jak ustalili funkcjonariusze, budynek stodoły młodzieńcy polali łatwopalną substancją, którą następnie podpalili – informuje mł. asp. Anna Kamola z KWP Lublin.

Obydwaj mężczyźni odpowiedzą za popełnione przestępstwo. Zgodnie z zapisami kodeksu karnego, kto sprowadza zdarzenie, zagrażające życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru, podlega karze pozbawienia wolności do lat 10.


2015-03-31 08:33:55
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

20 komentarzy

 1. A może syn po prostu chciał na siebie zwrócić uwagę? Może brak mu MATKI??? Nic się nie dzieje bez przyczyny. Popieram, Ana, twoje zdanie :”Jedno jest pewne,gdyby matki zajmowaly się swoimi dziećmi nigdy nie dochodziloby do takich sytuacji.”
  Gdzie byłaś MAMUSIU, zanim podałaś syna na sprawcę???

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku