Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik w Lublinie. Opowiadali o więzieniu, akcji CBA oraz komu Ukraina zawdzięcza zachowanie niepodległości (zdjęcia)

W sobotę, w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyło się zorganizowane przez Prawo i Sprawiedliwość „Spotkanie Wolnych Polaków”. Wzięli w nim udział Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik, a towarzyszył im szef lubelskich struktur PiS Przemysław Czarnek. Wydarzenie zgromadziło ok. 250 sympatyków partii.

Sobotnie spotkanie rozpoczął Przemysław Czarnek wskazując, że chcemy Polski kwitnącej i rozwijającej się, a nie zwijającej czy antyposlkiej, do tego przede wszystkim sprawiedliwej. Tu wyjaśnił, że nie pod rządami Bodnara, który ma gwałcić konstytucję i ustawy. Prokuratora generalnego określił mianem „największego siepacza sprawiedliwości w dziejach Rzeczypospolitej”, którego ofiarami mają być właśnie Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik.

Mariusz Kamiński rozpoczął swoją wypowiedź od podziękowań za wsparcie, jakiego udzielono skazanym posłom, kiedy przebywali w więzieniu. Sytuację tą nazwał „największym bezprawiem” jakie zgotował im „reżim Tuska”. Dalej wyjaśniał, że celem obecnego rządu i koalicji 13 grudnia jest zniszczenie i zastraszenie opozycji, co robią w sposób podły , nikczemny i całkowicie bezprawny.

– Najpierw zawłaszczyli media w sposób nielegalny, wbrew obowiązującym w Polsce ustawom, aby mieć kontrolę nad informacją. To jest uderzenie w fundamentalne prawa nas, obywateli, prawa do pluralizmu informacji, do pluralizmu głoszonych w przestrzeni publicznej poglądów. Nie ma już telewizji publicznej, Jest tylko ich telewizja. Bezprawnie przejęta – mówił Mariusz Kamiński.

Zapewniał jednocześnie, że trafił do więzienia za walkę z korupcją. Wyjaśniał też o co chodziło z tzw. aferą gruntową jak też działaniami służb w tej sprawie. Nie brakowało słów o odwoływaniu prokuratorów, a nawet ataku na prezydenta, za to, że podjął decyzję o ułaskawieniu posłów.

Kamiński tłumaczył, że mandaty poselskie jego i Macieja Wąsika zostały odebrane bezprawnie. Skandalem nazwał też informację o możliwości postawienia przed trybunałem stanu prezesa NBP. Wskazał, że ma no na celu zniszczenie polskiej waluty i wprowadzenie Euro. Uderzeniem w naszą tożsamość narodową nazwał zaś zapowiedź odchudzenia programu nauczania w szkołach.

– Dzięki rządowi Prawa i Sprawiedliwości Ukraina w dużej mierze ocaliła na ten moment swoją niepodległość. To że Rosjan nie ma w Kijowie, we Lwowie i na naszej wschodniej granicy, to jest w dużej mierze nasza zasługa. Naszych odważnych, twardych decyzji. Oczywiście Amerykanie byli kluczowi, Anglicy byli bardzo ważni, ale bez nas nie byliby w stanie nic zrobić – tłumaczył Kamiński.

W podobnym tonie wypowiadał się Maciej Wąsik. Politycy przypominali również, że zbliżają się wybory samorządowe. Zapewnili, że PiS będzie walczył o każdy mandat i każą miejscowość.

155 komentarzy

  1. Patrząc na tych dwóch panów z pis można się podziewać wzrostu telefonów od św. Piotra który karze przekazać reklamówkę z pieniędzmi panaom z CBA. Młodzi ludzie nie pozwola by ludzie u schyłku wieku decydowali o ich życiu. Ci starsi ludzie myślą wyłacznie o sobie, nikt z nich nie mysli o dzieciach, wnukach. Nie myslą oni o tym że wnuki bedą spłacały długi wynikające z sztucznego podnoszenia emerytur , darmowych leków i innych pomocy socjalnych. Elektorat pis żyje tym jak było pięknie przed 1989 jak to im wsztyko się należało z zakładu pracy.

  2. Dzbarnek odstawia Mussoliniego. Już całkiem mu odwaliło.

Dodaj komentarz